Nepříjemné zahlenění dokáže efektivně odstranit síla přírody

Fotografie: Freepik

Pokud máte v oblibě zázvor, rozhodně ho do svého jídelníčku zařaďte. Má v mnoha ohledech příznivé účinky na náš organismus. Nyní se však zaměříme na dýchací ústrojí. Pro jedince, které trápí nadměrné zahlenění a s tím spojené zhoršené dýchání, je pravidelné popíjení zázvorové čaje přímo zázrakem. Letitý kuřák se podělil o svou zkušenost.

Zázvorový čaj k uvolnění dýchacích cest

Rozhodli jste se snad přestat kouřit po několika letech, a i po delší době pociťujete nadměrné zahlenění a stále pokašláváte? Nemějte obavy, jedná se o přirozený proces, během kterého se tělo očišťuje od škodlivých látek. Může klidně trvat i několik let. Zázvor však může nepříjemné pocity utlumit a dýchání se tak celkově zlepší. Jak si tedy pomoci? Je to velice jednoduché.

Zakupte si v obchodě čerstvý kořen zázvoru, pak kousek oloupejte, jemně nasekejte, vložte do hrníčku a přelijte vroucí vodou. Nechte louhovat několik minut, přeceďte a popíjejte. Zázvorový čaj vás prohřeje a zároveň pročistí dýchací cesty. K posílení imunity poslouží i odvar ze zázvoru ochucený medem a citronovou šťávou. Nejen, že je účinný, ale i velmi chutný!

Fotografie: Pixabay

Zázvor pomůže i na jiné zdravotní neduhy

Účinky zázvoru jsou příznivé i na trávicí ústrojí. Je všeobecně známé, že neslazený zázvorový odvar pomůže efektivně předcházet cestovní nevolnosti, nebo také nadýmání, pálení žáhy a plynatosti. Stimuluje totiž tvorbu žaludečních šťáv.

Fotografie: Pixabay

Skvělým pomocníkem bude čerstvý zázvor i v boji proti bolestem v krku, či nachlazení. Popíjet lze buď čaj s medem a citronem, nebo můžete kousek oloupaného zázvoru žvýkat v ústech.

Pozornost zázvoru by měli rozhodně věnovat i ti lidé, kteří chtějí nastartovat svůj metabolismus a zhubnout. Může totiž pomoci odbourávat tukové zásoby. V tomto případě jsou vhodné například doplňky stravy, které jsou volně prodejné v lékárnách.

Fotografie: Pixabay

Kolik zázvoru je vhodné zkonzumovat a pro koho je nevhodný?

U dospělých se pohybuje denní doporučená dávka závoru kolem 4 gramů. U dětí je to zhruba třetina z uvedeného množství. Vždy ale záleží na věku dítka a jeho hmotnosti. Dětem do dvou let by se zázvor v jakékoliv podobě neměl podávat vůbec. Vyvarovat by se mu měli raději i jedinci, kteří se léčí s cukrovkou. Případně je vhodné se poradit o jeho konzumaci s ošetřujícím lékařem.

Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]