Vlažná voda s čerstvou citronovou šťávou udělá s vaším tělem doslova divy. Pozitivní výsledek se dostaví již během prvních dní

Fotografie: Freepik

Vlažná voda s citronem po ránu nastartuje metabolismus. Kromě jiného může pomoci taktéž redukovat hmotnost. A jeho dlouhodobá konzumace je prospěná i pro imunitní systém. Skvěle totiž doplníte vitamín C.

Jak si připravit blahodárný nápoj?

Odborníci radí, aby voda měla kolem 37 °C, než ji naředíte s citronovou šťávou. Pokud by byla teplejší, zlikvidovala by všechny hodnotné vitamíny. Co se týká samotné šťávy z citronu, určitě použijte čerstvou. Ráno si tak vylisujte asi jeden citron.

Fotografie: Freepik

Jakým způsobem voda s citronem ovlivní naše tělo?

Kromě toho, že je voda s citronem prospěšná pro naše zažívání a vyprazdňování, perfektně působí i na pokožku těla. Citron je totiž přirozeným antioxidantem a pomůže vyloučit škodlivé látky z těla. Vaše kůže tak bude hydratovaná, vypnutá a zdravě vypadající. Pokud plánujete celkovou detoxikaci organismu, je rovněž citronový nápoj vhodný.

Pro ty, kteří jsou často nemocní

Máte oslabenou imunitu a vleze na vás kdejaký bacil během roku? Potom je i pro vás citronová voda vhodná. Díky vysokému obsahu vitamínu C bude vaše obranyschopnost jako z oceli, chce to však popíjet vodu s citronem skutečně pravidelně.

Fotografie: Freepik

Proti potížím s vyprazdňováním

Máte problémy s pravidelným vyprazdňováním. Jakmile si nasadíte pitnou kúru v podobě každodenního nápoje s citronem, potíže se záhy stanou minulostí. Citron totiž obsahuje vlákna, která zlepšují průchodnost střev. A vhodný je nápoj i pro ty, co hůře tráví. Citronová šťáva dobře stimuluje činnost žlučníku.

Kontraindikace vody a citronem

Pakliže se léčíte se žaludečními nebo duodenálními vředy, není pro vás voda s citronem vhodná. Může sliznici žaludku ještě více podráždit.

Fotografie: Freepik

Jaké nápoje jsou vhodné rovněž k ranní konzumaci?

Svůj nový den nemusíte ostatně začínat pouze s citronovou vodou. Proložit pitný režim ráno můžete i jinými nápoji. Inspirovat se můžete jedním z těchto třeba:

  • Kvalitní zelený čaj s mletou skořicí: je doslova ranní vzpruhou, která pomůže i s redukcí hmotnosti. Čaj můžete konec konců dochutit i medem a citronem.
  • Jablečný ocet se skořicí, špetkou chilli a citronovou šťávou: i tento nápoj má perfektní očistné účinky. Připravíte si jej z asi dvou lžiček mleté skořice, dvou lžic citronové šťávy, dvou lžic jablečného octa a jednoho hrníčku převařené (zchladlé) vody. Ochutit můžete tekutinu i medem.
  • Kurkuma se zázvorem: nápoj si připravíte jednoduše z půl lžičky mleté kurkumy a půl lžičky mletého zázvoru. Vše přelijete asi 300 mililitry horké vody, ochutíte medem a podáváte.

Lidé zpravidla po ránu popíjejí šálek chutné a zřejmě i oblíbené kávy. Ta také rozhodně není na škodu. Má velmi pozitivní účinky na lidský organismus a vzpruží jej. Avšak při pití kávového nápoje byste měli doplňovat i tekutiny formou čajů anebo vody.