Rodiče milují a upřednostňují mladší dceru, tu starší jen přehlíží. Jednoho dne jí zavolala matka s žádostí, která byla posledním hřebíčkem do rakve

Fotografie: Freepik

Příběh Tamary, která na vše zůstala téměř sama, protože její rodiče vždy upřednostňovali její sestru a ji přehlíželi a ignorovali její přání, je smutným důkazem dysfunkční rodiny.

Je až zvláštní, jak někteří rodiče nedokážou milovat všechny své děti stejně. Upřednostňují jen jedno dítě, ve většině případů je to to mladší. Stejně tak tomu je i v příběhu Tamary, které trvalo dlouho, než se s tím smířila, ale měla štěstí na lidi kolem sebe a úžasného manžela, tak jí rodina nescházela.

Malá skromná svatba

Spolužák Tamaru požádal o ruku a ona souhlasila. Její rodiče byli ale zásadně proti tomu a odmítli se na organizaci svatby i finanční pomoci podílet. Matka jí jako důvod řekla, že tento vztah nemá dlouhé trvání, a tak nemá zájem se na tom podílet a podporovat je. Svatba se nakonec konala, byla malá, skromná, pouze v kruhu nejbližších přátel. Rodiče Tamary neposlali ani gratulace, prostě vše ignorovali.

Fotografie: Pexels

Studium a založení rodiny

Tamara se svým manželem dostudovali vysokou školu. Po škole se přestěhovali do podnájmu a brzy se jim narodil syn. Tamaře chvíli trvalo, než se s tím vším smířila, ale pochopila, že její sestra bude v této rodině vždy středem pozornosti a že ona bude vždy na posledním místě. S rodiči nebyli v kontaktu, posílali si zprávy pouze o svátcích, pravděpodobně jen ze slušnosti.

Mladší sestra

Rodiče vždy měli s její mladší sestrou lepší vztah. Tamara nosila po své sestře nosila i oblečení, i přestože byla mladší a rostla rychleji, a tak rodiče ušetřili i na oblečení. Její sestra vždy měla první a poslední, na co si vzpomněla, rodiče jí platili ty nejlepší učitele a školy. Když si vybrala nejlepší univerzitu v hlavním městě a neměla nárok na stipendium, rodiče neváhali a školu jí zaplatili. Což bylo nefér, když se totiž Tamara přihlásila na školu, bylo jí řečeno, že pokud nedostane stipendium, bude si školu platit sama.

Fotografie: Pexels

Obklopena skvělými lidmi

Tamary manžel byl v práci povýšen a její život byl každým dnem lepší a lepší. Měla štěstí na tchyni a tchána. Jako svatební dar jim dali byt, který si zrekonstruovali a nedávno se do něj i nastěhovali. Tamařiným rodičům byl lhostejný i jejich vnuk, dělali, jako by neexistoval.

Prosba matky o peníze

Nedávno Tamaře zavolala její matka. Což bylo pro všechny velké překvapení. Chtěla jí říct o tom, že se její sestra bude vdávat a že její nastávající je krásný a inteligentní muž. Nevolala ale jen proto, aby jí to řekla. Žádala ji, aby si vzala půjčku na svatbu své sestry.

Tato prosba dohnala Tamaru k hysterickému smíchu a pláči. Připadalo jí opravdu vtipné, že rodiče nemají na svatbu peníze. Tuto žádost samozřejmě odmítla, vzali si půjčku na rekonstrukci bytu, a tak se už nechtěla více zadlužovat, navíc kvůli své sestře.

Fotografie: Pexels

Je to až vtipné, že matce Tamary nebylo hloupé ji o něco takové požádat, když sama jí na svatbu nepřispěla a celý její život jí něco odpírala a ignorovala její přání. Tamaru na svatbu nakonec ani nepozvali. Samozřejmě sestře nepřeje nic zlého, není to její chyba, ale chyba rodičů, kteří ji vždy upřednostňovali a dělali pro ni první poslední. Rodiče Tamary milují její sestru více a s tím nikdo nic nenadělá.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]