Lakomec se chtěl nechat pohřbít i se svými penězi. Proč ne, řekla si vdova a splnila mu jeho poslední přání nevšedním způsobem

Fotografie: Freepik

Chamtivost patří mezi jeden ze sedmi smrtelných hříchů a zastiňuje všechny vlastnosti daného člověka. Lakomec má jediný cíl, a to hromadit majetek, neutratit ani korunu navíc.

Nejhorší je, když máte takového člověka za manžela jako žena z našeho příběhu. Tato dáma prožila se svým lakomým mužem celý život, nikdy si nestěžovala a na smrtelné posteli mu slíbila, že veškeré nashromážděné peníze vloží do rakve, aby si je mohl užít i po smrti.

Chamtivost nezná mezí

Příběh, který se objevil na fóru Reddit, vypráví o manželském páru, kde hlavní roli hrála celoživotní chamtivost muže, který odmítal sdílet svůj majetek se svou ženou. Ta žila doslova v bídě. Nezáleží na tom, zda je příběh pravdivý nebo vymyšlený, ale poukazuje na lakomství a chamtivost, které jsou patologickými a sobeckými vlastnostmi, které vedou až k absurdním situacím. Právě jako v tomto příběhu, kde dokonce chtěl muž po ženě, aby mu dala jeho majetek do rakve.

Fotografie: Pixabay

V rakvi se svými penězi

Celý život mu šlo jen o jedno, o peníze. Byly pro něj vším a tvrdě pracoval na tom, aby jich měl nejvíce. Hromadil majetek, především bankovky, které ukládal doma do skříně. Nikdo se jich nesměl dotknout, byť de facto žili v bídě. Muž nebyl ochoten se podělit ani s vlastní ženou, natož s ostatními.

Dát příspěvek na charitu byl pro něj zcela nemyslitelný počin. Jednoho dne mu ale lékaři oznámili, že mu nezbývá mnoho času. V tu dobu se rozhodl, že bude chtít po ženě slíbit, že mu jeho těžce vydělané peníze dá do rakve.

Fotografie: Freepik

Nepochopitelná chamtivost, ještě šílenější slib

Kam až může vést nepochopitelná chamtivost? K naprosto absurdním situacím, protože muž na smrtelné posteli chtěl po své ženě slíbit, že mu všechny peníze dá do rakve, aby si je neužil nikdo jiný než on. Šílený slib hodlala žena dodržet. Proč, když s ním žila tak ubohý život a nikdy jí nedopřál nic, z čeho by se mohla radovat?

Slib splnila

Nadešel den pohřbu, který se konal v místním kostele. Vdova seděla v černém se svou přítelkyní, zesnulý muž v rakvi. Ještě před uzavřením rakve požádala o chvilku o samotě a vytáhla malou krabičku. Přítelkyně o slibu věděla, proto byla překvapená, že se všechny peníze vešly do tak malinkaté krabičky. Žena krabičku vložila do rakve. Přítelkyni to však nedalo a zeptala se: „Jak se ti vešly všechny jeho peníze do této malé krabičky?“

Fotografie: Freepik

Peníze v bance, šek v rakvi

„Jako správná křesťanka bych si nedovolila nesplnit jeho poslední přání. Uložila jsem proto všechny peníze ze skříně na můj účet a nechala mu vystavit šek. Ten jsem mu dala do krabičky do rakve,“ odpověděla s úsměvem žena. Tento příběh má rozumný konec, podle Pascala Angera, psychoterapeuta, však tomu nemusí být vždy. Lakomý člověk totiž umí pouze přijímat a neumí dávat, život s takovým partnerem je celoživotním peklem, kdy lakomost nabírá stále větších dimenzí a ne vždy končí šťastným koncem.

Zdroj: UberAlles

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]