Kůň na pohřbu truchlil u rakve svého majitele. Po minutě své zvířecí emoce neudržel a propukl v hořký pláč

rakev pohřeb
Fotografie: Freepik

Pohřby jsou vždy velice emotivní záležitostí a mnoho lidí na těchto akcích pláče nebo potichu truchlí. Tento kůň dal najevo svůj smutek u rakve svého zesnulého majitele a dojal tím mnoho hostů.

Jakmile někdo zemře, bývají smutní nejen příbuzní a přátelé této osoby, ale také zvířata zesnulých. I oni totiž mají city a některá zvířata svůj smutek dávají hodně najevo. Tento kůň měl tu čest, že se mohl zúčastnit pohřbu svého majitele a když došel k rakvi, vycítil svého majitele a jeho reakci nečekal téměř nikdo. Právě z toho důvodu byli ostatní hosté velice dojatí.

I zvířata umí projevit city

Jestliže jste někdy vlastnili nějakého domácího mazlíčka, pravděpodobně jste si mnohokrát všimli, jak na vás vaše zvířata reagují. Například psi tráví většinu svého života ve společnosti svého majitele a když jsou chvíli doma sami, cítí se opuštěně. V momentě, kdy se jejich majitel vrátí, mají obrovskou radost a začnou skákat, štěkat a dávají své pocity náležitě najevo.

To samé se týká i koní. I oni poznají, s kým už měli tu čest a většinou si zvyknou na svého majitele, který se o ně chodí každý den starat, dává jim vodu a jídlo, pečuje o jejich srst nebo jim uklízí stáj. Koně si po nějaké době na člověka zvyknou a občas se přijdou pomazlit i tím způsobem, že člověku položí hlavu na rameno, šťouchnou do něj hlavou nebo stále chodí tam, kam jeho majitel.

růže na hrobě

Chování psa u hrobu láme tisíce srdcí. Věrně truchlí na pohřbu páníčka

Kůň, který byl fixovaný na svého majitele

Tento kůň jménem Sereno patřil několik let majiteli jménem Wagner Lima. Jednalo se o kovboje, který zemřel na motocyklu v pouhých 34 letech. Sereno však byl ke svému majiteli velice připoutaný, a proto si bratr Wagnera jménem Wando všiml, že Sereno začal být po smrti Wagnera hodně smutný a změnilo se i jeho chování. Z tohoto důvodu zajistil, že se Sereno bude účastnit pohřbu svého zesnulého majitele.

Na pohřbu Sereno všechny dojal

Když došlo na den, kdy se konal Wagnerův pohřeb, byl zde i Sereno, příbuzní Wagnera a jeho přátelé. V momentě, kdy se Sereno přiblížil k rakvi, ucítil svého majitele a položil hlavu na rakev. Zároveň začal vydávat utrápené zvuky. Toho si všimli ostatní, kteří byli na pohřbu a někteří se dokonce rozplakali. Dále se konal průvod, při kterém Sereno stále vydával utrápené zvuky a mnoho lidí s ním soucítilo, protože bylo vidět, že svého majitele měl opravdu rád.

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]