Novorozeně mělo zemřít ještě v porodnici. Na pohřbu však rodina zjistila, že v rakvi leží panenka

Fotografie: Depositphotos

Opravdu nelehké chvilky si prožívá otec děvčátka, které mělo zemřít krátce po porodu. V rakvi, kterou chtěla rodina pohřbít, totiž ležela nastrčená panenka.

Rodina zažila obrovský šok na pohřbu zesnulého miminka. Děvčátko, které mělo zemřít ještě v porodnici, se chystali pohřbít. Kvůli nejrůznějším průtahům došlo na poslední rozloučení více než měsíc po jeho smrti. V rakvi, která byla otevřená, aby se příbuzní mohli rozloučit, však neležela mrtvola miminka. Babička náhodou přišla na to, že se ve skutečnosti jedná jen o panenku. Případem se okamžitě začaly zabývat úřady.

Matka řekla, že holčička zemřela po porodu

Panamský deník TeleMetro přinesl zprávu o šokujícím případu, který stále není zcela objasněn. Dne 10. října loňského roku měla 36letá žena porodit dítě. Svému manželovi a jeho rodině řekla, že miminko zemřelo tři dny po porodu. Otec tak svoji novorozenou dceru nikdy neviděl. Rodina zprvu neměla žádné podezření a začala plánovat pohřeb děvčátka.

Ten se však v důsledku protestů ekologických aktivistů v regionu nakonec uskutečnil až měsíc po její smrti. Pohřeb se konal v rodné obci otce, Bugaba v provincii Chiriquí. Rakev s miminkem byla během obřadu otevřená, aby se příbuzní mohli rozloučit. Dítě ležící v rakvi však mělo oblečené rukavice a botičky. To jeho babičku zarazilo. Chtěla miminko držet za ruku a rukavičku mu sundala.

Všechny doklady byly zfalšované

V tu chvíli si uvědomila, že tělíčko její vnučky je ve skutečnosti jen dobře vyvedenou panenkou. Rodina ihned kontaktovala policii a úřady, aby se celá věc vysvětlila. Předešlá podezření se začala potvrzovat. Podle deníku Fakt dostala rodina dopis, že dítě je mrtvé, ale přístup k podrobnějším dokumentům jim nebyl umožněn. Matka holčičky evidentně otci lhala. Do vyšetřování případu se pustila i ochránkyně práv dětí Lucy Córdoba, která zjistila, že všechny zprávy a dokumenty k narození dítěte jsou zfalšované.

Na matku dítěte byla podána stížnost. Celá záležitost se však i nadále vyšetřuje. Vypadá to, že matka se z nějakého důvodu chtěla zbavit svého manžela i jeho rodiny. Úmrtí novorozené dcery tak pouze předstírala. Aby zvládla zfalšovat dokumenty a zařídit i podvod s nastrčenou panenkou, nejspíš musela mít pomocníky na správných místech. Panama však patří ke státům, ve kterých si za peníze můžete ledasco zaplatit.

Návštěvníky pohřbu polil studený pot. Během obřadu zaslechli zvuky, které započaly chaos

Zatím nejsou zprávy o tom, kde se děvčátko nachází a jestli se nestalo obětí obchodu s dětmi. Někteří lidé totiž spekulují, že matka mohla novorozeně prodat a poté zfalšovat jeho smrt. V takovém případě by pochopitelně byla obviněna a nejspíše by ji čekal nepodmíněný trest vězení. Na SvětěKreativity se můžete podívat na jiný pohřební příběh. Mladá žena byla omylem pohřbena zaživa.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]