Po smrti milovaného páníčka začal pes každý den utíkat. Když zjistili kam, z očí jim vyhrkly slzy

Fotografie: plusgood / Creative Commons / Attribution 2.0

Příběh, který opět potvrzuje starou pravdu o nejlepším příteli člověka. Tento pejsek tolik miloval svého pánečka, že chodí každý den truchlit na jeho hrob.

Psi si se svými pány často vytvoří velmi pevné pouto. Většina z nich je lidem věrným přítelem, oporou a často i ochráncem, pokud je to třeba. Někteří pejsci jsou však ke svým majitelům tolik připoutaní, že se nedokážou vyrovnat s jejich úmrtím. Přesně to se stalo i v tomto příběhu, kdy pejsek po smrti pána velmi hluboce a dlouho truchlil.

Byli nerozluční přátele, trávili spolu celé dny

Mehmet Ilhan zemřel v 79 letech v nemocnici v turecké Burse. Jeho pejsek Cesur mu byl nejlepším přítelem po mnoho let. Jejich pouto se ještě více upevnilo, když byl Mehmet poslední roky špatně pohyblivý, byl odkázán na pobyt v domě a se svým pejskem trávil téměř celé dny. Když byl v posledních dnech života převezen do nemocnice, Cesur tuto skutečnost nesl velmi špatně.

Dokonce přestal úplně jíst. Svého pána pak už nikdy živého neviděl. Na jeho pohřbu však bylo zřejmé, že přesně ví, co se děje. Pejsek dokonce vedl průvod lidí, kteří nesli rakev. Při vzdávání pocty seděl těsně u rakve, měl skloněnou hlavu a chování, jež předváděl, se téměř nelišilo od smutných výrazů ostatních truchlících.

Pejsek se po smrti pána každé ráno vytratil z domu

Syn Mehmeta řekl, že měl Cesur s jeho otcem zvláštní druh spojení, a jeho truchlení mu tak nepřišlo překvapivé. Co ho však opravdu překvapilo, byla chvíle, kdy zjistil, že Cesur každý den chodí na hrob svého pána, kde sedí a truchlí. Všiml si totiž, že pes každé ráno někam utíká. Zvědavost mu nedala a vydal se ho stopovat. Hřbitov není daleko od jeho domu a i místní zaměstnanci potvrdili, že první, koho ráno vidí, je Cesur, který běží k hrobu svého pána.

Fotografie: Freepik

Nikdo neví, jak dlouho bude pejsek po svém páníčkovi truchlit. Jasné však je, že nezůstane sám. Mehmetův syn ví, že Cesur je velmi ušlechtilý pes, a rozhodně si ho nechá a poskytne mu domov. Jestli Cesur jednoho dne přilne k novému pánečkovi, nebo si tak silné pouto už nikdy s nikým neutvoří, se teprve uvidí.

Zdroj: The Dodo

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*