Příběh této supermatky osmerčat obletěl média. Poté však přiznala, že ji lékař podvedl

Fotografie: Depositphotos

V roce 2009 se do hledáčků médií dostala žena z amerického Los Angeles. Porodila totiž první živá osmerčata. Podívejte se, jak vypadají dnes.

Většina lidí považuje rodinu se čtyřmi dětmi za početnou. V této rodině se však matka samoživitelka stará hned o 14 dětí. Osm z nich porodila během jediného těhotenství. Zapsala se tak do historie jako první matka, která porodila živá osmerčata, zmiňuje deník People. Od jejich narození už uplynulo 15 let. Podívejte se na jejich příběh.

Lékař jí zavedl hned 12 embryí

V lednu 2009 se dostala do popředí zájmu médií Nadya Sulemanová, která žije v americkém Los Angeles. Tehdy totiž na svět přivedla hned osm dětí. Přes noc se tak stala světovou rekordmankou a první ženou, jež porodila živá osmerčata. Později však řekla, že ji její lékař podvedl. Při umělém oplodnění jí bylo slibováno, že bude mít dvojčata. Lékař však při IVF zavedl do její dělohy hned 12 embryí.

Později za své nezodpovědné jednání přišel o lékařskou licenci a ze Spojených států se odstěhoval. Nadya se však svých dětí už nehodlala vzdát. Redukci plodů, kterou jí lékaři důrazně doporučovali, striktně odmítla. Pode DailyMail měla tou dobou doma už šest dětí, z nichž nejstaršímu bylo tehdy jen 8 let. Jen stěží si tak lze představit, jak tato samoživitelka zvládala péči o svých 14 potomků.

Exkluzivní fotografie jediných devaterčat na světě: Lékaři si při porodu mysleli, že mají halucinace

Děti by za nic nevyměnila

Nadya svého rozhodnutí však nikdy nelitovala a její děti jí dělají jenom radost. „Vyrůstají z vás ti nejmilovanější, nejpokornější a nejvděčnější lidé, jaké jsem kdy potkala. Každý z vás má jedinečné vlastnosti a je tak odlišný od svých vrstevníků. Slovy nelze vyjádřit, jak jsem vděčná za to, že jsem vaší matkou. Každý den děkuji Bohu za to, že mi dovolil utvářet vaše životy,“ citoval z Nadyina narozeninového přání web Goniec.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený octoMOM and the Octuplets (@nataliesuleman)

Teď už mají to nejhorší za sebou. Osmerčata už jsou totiž samostatné jednotky a v lednu tohoto roku oslavila již své 15. narozeniny. Početná rodina žije v třípokojovém domě a Nadya se s ostatními ráda dělí na sociálních sítích se zážitky z jejich vyrůstání. Na SvětěKreativity se můžete podívat také na jinou početnou rodinu. Před 25 lety se narodila nejslavnější sedmerčata na světě. Rodina ukázala, jak teď vypadají.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*