Před 25 lety se narodila nejslavnější sedmerčata na světě. Rodina teď poprvé na veřejnosti ukázala, jak všichni vypadají

Fotografie: Depositphotos

Porod 7 dětí najednou je pro každého rodiče něčím nemyslitelným. Tito manželé však moc dobře vědí, co to znamená. Jsou prvními, kdo přivedli na svět sedmerčata.

Od jejich narození jsou sourozenci McCaugheyovi zapsáni do historie. Jejich existence je považována za zázrak. Aniž by si to vůbec uvědomovali, jednalo se o první sedmerčata, která přišla na svět a přežila. Zde je příběh Nathana, Brandona, Natalie, Alexis, Kelsey, Joela a Kennyho McCaugheyových.

Porodu se zúčastnily desítky lékařů

Jejich 6minutového porodu císařským řezem se zúčastnil tým 40 lékařů a zdravotních sester. Po jejich narození rodičům Bobbi a Kennymu McCaugheyovým osobně zavolal tehdejší americký prezident Bill Clinton. O měsíc později, v prosinci 1997, se Bobbi a Kenny objevili na obálce časopisu Time. Od té doby byl rodinný život McCaugheyových něčím výjimečným a hlavně veřejným.

Slavní už od kolébky

Aniž by si to sourozenci vůbec uvědomovali, než vůbec začali chodit a mluvit, tulili se k lidem, jako je například Oprah Winfrey. V jejich 10 letech byla sourozencům dokonce nabídnuta šance stát se hvězdami televizní reality show. Rodiče však odmítli. Už tak byl jejich život dost veřejný. Na podobné show se rodina necítila.

Jaké to je být dospělým sedmerčetem?

Kromě intenzivní pozornosti mezinárodních médií je rodina McCaugheyových stejná jako všechny ostatní s tím rozdílem, že se rozrostla mnohem rychleji než jiné. Když se McCaugheyovi narodili, dostalo se jim přívalu podpory od místní komunity i vlády, včetně bezplatného financování jejich vzdělání.

Nejstarší ze slavné sedmičky, Kenny Jr., je nyní tesař a jeho bratr Brandon voják americké armády. Ostatní chlapci, Joel a Nathan, mají společnou vášeň, oba studují počítačové informační systémy. Sourozenci Kelsey, Alexis a Natalie se věnují kariéře v oblasti public relations, vzdělávání v raném dětství a vědě o cvičení. Někteří ze sedmerčat má již své vlastní děti a ze svých rodičů udělali i hrdé prarodiče.

Zdroj: Joinfo