Chtěla vysněnou svatbu, ale následkem toho ztratila přátele, rodinu i snoubence

Svatba je velice důležitým momentem každého zamilovaného páru, který se rozhodl vstoupit do manželství. Její podoba se však v každé rodině liší. Závisí primárně na rozpočtu, který mají snoubenci k dispozici a také na jejich ochotě investovat do takového velkého dne. Svatba může být jak velice komorní a skromná, tak i honosná a velkolepá. Takovou si vysnila Američanka Susan, o které je tento příběh.

Její sen se ale zhroutil, a nakonec zůstala sama. Své pocity sdílela na internetu a sociálních sítích. Od té doby byla terčem pomluv a také narážek. Lidé ji zkrátka odsoudili. A jaký si na tuto ženu uděláte názor vy?

Předražená svatba odstartovala nevoli svatebčanů

Susan se po zasnoubení s partnerem velice těšila na svůj velký den, kdy na sebe oblékne bílé šaty a vstoupí do svazku manželského se svou životní láskou. Když ale začala plánovat svůj velkolepý den, její snoubenec byl značně zaražen. Žena si vysnila svatbu za 55 000 euro. Zařadila do částky totiž i svatební cestu do Aruby. Finanční možnosti rodiny tak honosnou svatbu nedovolovaly, a tak se Susan rozhodla oslovit s příspěvkem na svatební den svou rodinu a přátele, kteří byli pozvaní jako svatebčané.

Částku stanovila na 1 300 euro na osobu. Vypočítala si, že pokud by jí tento příspěvek všichni hosté poskytli, měla by se jí cílová částka sejít. Realita byla však jiná. Sešlo se jim velmi málo financí. Susan vybrala kolem 15 000 euro. Na skromnou svatbu by tato částka vcelku stačila, ale žena byla náročná. A tak bohužel došlo na pořekadlo: „Kdo chce víc, nemá nic.“

Žena svou touhu zveřejnila na sociálních sítích, nesetkala se však s pochopením

Protože se Susan stále nechtěla vzdát své honosné svatby, stále trvala na tom, že pokud svatebčané nepřispějí na její velký den alespoň 1 300 euro, nemohou přijít. To vyvolalo velkou vlnu nevole a mnoho hostů svou účast nakonec odřeklo. V závěru byla znechucená i rodina, která odmítla příspěvek mladým lidem poskytnout.

Žena si tak měla potřebu zchladit žáhu na sociálních sítích, kde vyjádřila nepochopení nad tím, proč ji blízcí lidé nechtějí přispět na svatební den. Napsala příspěvek, který byl plný hněvu. Vždyť to byla mimořádná příležitost a výjimečný den. Ti, kteří si příspěvek přečetli byli ohromeni sobeckostí, kterou Susan veřejně projevila. Její budoucí manžel chtěl ale situaci zachránit. Navrhnul jí, že svatbu vykonají v Las Vegas. 

Odmítnutá svatba v Las Vegas a následný rozchod se snoubencem

Nad nápadem svého budoucího manžela Susan vlastně ani nepřemýšlela, jen se mu pohrdavě zasmála a neustále trvala na své nereálné představě o velkolepé svatbě. Dokonce založila jakousi sbírku na internetu, kde ale vybrala pouhých 200 euro. Sen se pomalu ale jistě rozplýval v mlžný opar.

Žena tak svatbu čtyři dny před konáním zrušila. Kromě jiného ji nakonec opustil i její snoubenec, který nebyl schopný pochopit její zaslepenost a umíněnost. Mrzelo jej, že nedokázala přejít finance a nevzala si ho jen z lásky v Las Vegas. Vždyť spolu strávili dlouhá léta. Potkali se již ve 14 letech a když bylo Susan dvacet let, porodila svému muži syna. Finanční zaslepenost ženy však jejich vztah velmi pochroumala.  

Nereálné představy ženu stály ztrátu partnera, rodiny i přátel

I přesto, že se nakonec cesty Susan a jejího partnera rozešly, oba se setkávají primárně kvůli společnému synovi. Po ztrátě svých nejbližších kvůli své umíněnosti Susan napsala opět na sociální sítě tento příspěvek: „Protože se náš život s mužem jevil jako pohádkový, chtěla jsem mít i svatbu v takovém duchu. Požádali jsme tedy o příspěvek rodinu a nejbližší přátele. Nesetkala jsem se s pozitivní odezvou, a to mě velice zamrzelo. Nemyslím si, že jsem žádala po hostech mnoho. Ostatní snoubenci jistě žádají více. Moje duše je rozervaná na kousky a jsem zklamaná. Musím pryč od těchto hrozných a sobeckých lidí. Záleželo jim vlastně na mě vůbec? Beru to jako zradu. Sbohem. Vrátím se za dva měsíce.“ Susan mezitím cestovala a možná si i uvědomila, co vlastně svou sobeckostí a hamižností způsobila. Odehnala od sebe ty, kteří ji nejvíc milovali. Tato žena dala do popředí finance, nikoliv dobré vztahy, a to se jí stalo osudným.