Už dávno neplatí, že ženský ideál krásy jsou vyhublé ženy. Nové trendy ukazují, které ženy muže nejvíce přitahují

Fotografie: Freepik

Společnosti stále vévodí ideál velmi hubených dívek. Říká se, že muži upřednostňují štíhlé a ladné siluety, a skoro by se mohlo zdát, že smyslné křivky a velkorysé tvary nechávají muže zcela lhostejnými. To však rozhodně není pravda, pro muže jsou ženské křivky velmi přitažlivé a mimořádně smyslné.

Je pravdou, že i na přehlídková mola se pomalu, ale jistě začínají vracet i ženy plnějších tvarů. A to z dobrého důvodu – o módu se stále více zajímají i muži – a ti nechtějí koukat na vyhublé anorektické modelky, ale spíše na plnější tvary.

Ženy mají zkreslený pohled samy na sebe

Vnímání obou pohlaví bývá často nesprávně interpretováno. Bylo zjištěno, že ženy mají sklon myslet si, že jejich mužské protějšky dávají přednost velmi útlým ženám, ale realita je často velmi odlišná. Řada studií z poslední doby naopak ukazuje na to, že mužům se líbí ženy plnější a smyslné s výraznými ženskými křivkami.

Proč muže přitahují křivky?

Podle vědců je odpověď velmi jednoduchá. S plnějšími tvary si totiž muži podvědomě spojují vyšší míru plodnosti, ale také pozitivní vlastnosti jako je velkorysost, klid a trpělivost. Ale to není vše, existuje i mnoho dalších faktorů.

Fotografie: Freepik

Muži milují velké hýždě

Zatímco před několika lety byla ideálem ženské postavy Kate Moss, dnes se stále více objevují modelky s výraznějšími tvary. Muži upřednostňují široké boky a impozantnější hýždě. Je to zejména proto, že tyto proporce mají přímou souvislost s plodností a šancí na donošení a úspěšný porod dítěte. Jedná se o pudovou volbu, která ale u většiny mužů velmi dobře funguje. Pokud tedy máte širší boky, rozhodně se za ně nestyďte a hrdě je vystavte světu.

Kyprý hrudník láká

Nejen výrazné pozadí, ale také plnější poprsí rozhodně nenechává muže chladnými. Výraznější výstřih vždy přiláká pohledy všech mužů. Sebevědomá žena, která se nebojí pochlubit se svými přednostmi, je vždy mezi muži vysoce ceněna a obdivována. Nebojte se ukázat, že stejně jako štíhlé ženy, i kypřejší ženy mohou bez obav nosit výstřihy, potisky, pruhy, sukně s vysokým pasem a nemusí se jen schovávat ve splývavém nebo volném oblečení.

Fotografie: Freepik

Sebevědomí je přitažlivé

Každá žena je daleko přitažlivější, pokud si pěstuje zdravé sebevědomí. Muže lákají ženy, které dobře vědí, jaké mají ženské zbraně a nebojí se je použít. Je sympatické, pokud nemusí neustále počítat kalorie a umí si naplno užívat života. Atraktivní je také to, pokud se žena nestydí přijímat komplimenty od muže a náležitě je ocení.

Buďme „body positive“

Cílem tohoto hnutí je přijmout sám sebe takové, jací skutečně jsme. Bez ohledu na názory druhých, ideály krásy apod. Podporuje se tím naše sebeúcta a lepší vztah k našemu tělu. Především pro dámy plnějších tvarů je to šance, jak získat ztracené sebevědomí a znovu začít žít naplno.

Zdroj: VeryWellMind

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]