Ženy jsou proměnlivé jako počasí. Poznejte jejich duši podle měsíce, ve kterém se narodily

Fotografie: Depositphotos

Chcete nahlédnout pod roušku tajemství osobnosti své nové partnerky? Stačí zjistit měsíc, ve kterém se narodila. Ten o ní odhalí všechny její slabosti i možná nebezpečí.

Každý měsíc v roce je jiný. Zatímco leden je ve znamení kruté zimy a pustých strání, v únoru už je ve vzduchu cítit svěží jarní závan. V březnu dochází k přelomu a jaro si jde tvrdošíjně za svým. Tak, jak se mění charakteristika počasí během roku, mění se i osobnost lidí, kteří jsou v různých měsících narození. Poznejte, jaká je pravá povaha vaší ženy.

Ambiciózní a konzervativní leden

Lednové ženy bývají stejně strohé a uzavřené, jako je měsíc, v němž se narodily. Mívají pozoruhodné ambice, ale bývají vážné a konzervativní. Nezdráhají se být silně kritické ke svému okolí, ale také samy k sobě. Nerady přitom mluví o svých vlastních pocitech a emocích. Z toho důvodu mají potíže s navazováním osobních vztahů. Otevřou se pouze těm, s nimiž si intelektuálně dobře rozumějí a s nimiž sdílejí stejnou životní vizi.

Únor je měsícem lásky

Ne nadarmo se svátek zamilovaných slaví v únoru. Tento měsíc romantikou přímo srší. A nejinak jsou na tom i ženy zrozené během tohoto měsíce. Od svých drahých poloviček však vyžadují i spoustu trpělivosti. Bývají totiž velmi proměnlivé, tak jako únorové počasí. Jejich způsob myšlení je dosti abstraktní i kreativní. Jsou to svobodné duše, které je snadné zklamat. A ztratíte-li jejich důvěru, už nikdy je nespatříte.

Oddaný a tvrdohlavý březen

Tak jako se v mrtvé zemi probouzejí první zelená stébla nového života, i v tuhé a rigidní duši březnových žen se objevuje svěží závan loajality, oddanosti a zvláštního charismatu a osobního kouzla. Této ženy si vždy všimnete. I když dokáže být velmi přátelská, nezamiluje se snadno a její přízeň si musíte zasloužit. Zároveň vám neradíme si ji rozzlobit. Avšak i přes to je život s touto ženou skutečným potěšením.

Svěží a cílevědomý duben

Duben je ve znamení aprílových žertíků a šprýmů. Dubnové ženy sice nemusejí nutně získat podobně zvrácený smysl pro humor, nicméně bývají poněkud proměnlivé. Jestli jim ale něco doopravdy jde, je to komunikace. Jejich diplomatické schopnosti jsou takřka legendární. Když se zamilují, jsou schopné a ochotné pro svého muže udělat cokoliv, jen aby byl šťastný a aby jim zachoval svou přízeň. Dejte si ale pozor, většina z těchto žen je velmi žárlivá. A bude-li jejich žárlivost oprávněná, zažijete opravdové peklo.

Nebezpečný a odhodlaný květen

Květnové dámy jsou velmi komplikované povahy. Obvykle mají pevně stanovené zásady, které nikdy nepřekračují. Jsou velmi odhodlané, což je činí pro své okolí velmi atraktivní. Jejich komplikovaná povaha je však pro muže velmi nebezpečná. Zamilovat se do květnové ženy znamená poznamenat se na celý život.

Fotografie: Unsplash

Červen má srdce na dlani

Málokterá žena je tak přímá a bezprostřední, jako je ta červnová. Je to zvídavá, komunikativní i velmi kreativní osoba, její ústa lze ale přirovnat k odjištěné zbrani. Má sklon dřív mluvit než myslet, a proto někdy zasáhne druhé do živého. Tyto ženy celkově oceňují upřímnost a z duše nenávidí pokrytectví. V milostných avantýrách projevují neobvyklou hravost a mají sklon partnerem, který se do nich zamiluje, jen tak pro zábavu manipulovat.

Tajemný a inteligentní červenec

Ženy narozené v červenci jsou tajemné, krásné a inteligentní. Nadevše si cení upřímnosti a zároveň nenávidí konflikty, kterým se snaží za každou cenu vyhnout. Snadno se rozzlobí, přičemž usmířit je se zdá být prakticky nemožné. Jakmile jim ublížíte nebo je podvedete, ztratíte je navždy. Nikdy na podvod nezapomenou. A bývají těžkým nepřítelem.

Sebestředný a velkorysý srpen

Jedinečná kombinace sebestřednosti a velkého srdce dlí v duši žen zrozených v srpnu. Mají výjimečný smysl pro humor, ale niky se nevyplatí pokoušet se je zesměšnit. S těmito dámami si nepokoušejte zahrávat, protože nikdy nemáte šanci vyhrát. Pokud se rozhodnete do těchto vod přece jen pustit, záhy zjistíte, že nelze předem s jistotou předvídat, co vás čeká. Srpnové ženy rády přitahují pozornost a nikdy nejsou kvůli lásce k mužům ochotny trpět. Nikoho však nenechají lhostejným.

Září je krásné, ale mstivé

Nikdy ani nezauvažujte o tom, že byste ženě zrozené v září měli ublížit. Je to ten nejhorší nápad, se kterým můžete přijít. Pomsta, jež by vás čekala, bude natolik strašlivá a bezohledná, že byste se z ní jen těžko vzpamatovali. Pokud se k nim však budete chovat s láskou a úctou, jsou zářijové zrozenkyně hodné, krásné a disciplinované. Touží jen po dlouhodobých vztazích, na jednu noc to na ně proto ani nezkoušejte. Pokud si je chcete získat a udržet, měli byste jim umět svou lásku dokázat.

Charakterní a emotivní říjen

První podzimní měsíc je plný chladných zimních závanů i melancholických dozvuků odcházejícího léta. Stejně jako toto období, i duše v říjnu zrozených žen doslova překypuje emocemi. Nerady je ale pouštějí na odiv a plakat je uvidíte jen stěží. Tyto ženy mají silný charakter, jsou velmi inteligentní a své srdce otevřou jen před nemnohými. Obávají se totiž toho, že by lidé mohli jejich upřímnosti zneužít. S jinými ženami přitom nemají dobré vztahy, ostatní jim totiž často závidí.

Fotografie: Freepik

Listopad vždy odhalí pravdu

Listopadové ženy jsou vždy o krok napřed. Jsou na první pohled tajuplné a poněkud uzavřené, což působí velmi přitažlivě. Nepokoušejte se jim ale lhát, vždycky to totiž poznají – a navíc lež z duše nenávidí. Proto k nim buďte vždy upřímní, ale totéž očekávejte i vy od nich. Jestliže nejste připraveni slyšet pravdu, raději se jich na jejich názor neptejte. Samy vám totiž nikdy lhát nebudou.

Zranitelný, ale houževnatý prosinec

První zimní měsíc přináší do povahy žen houževnatost a neuvěřitelnou schopnost dostat se i z těch nejhorších možných situací. Do těch se ale obvykle dostanou kvůli své typické netrpělivosti a zbrklosti. Vždy ale ostatním dokážou zvednout náladu. Jsou však velmi zranitelné, protože snadno otvírají své srdce druhým.

Zdroj: Time, Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]