Moderní nápady přinášejí praktická řešení aneb jak si zvelebit svou domácnost

Nejsou to jenom nové nemovitosti, které lze koupit. Často se nabízejí i ty staré, zdevastované. Rekonstrukce bytu jim však může přinést úplně nový vzhled. Dokonce můžeme říci, že je lepší kupovat nemovitost před rekonstrukcí. Klidně v žalostném stavu. Jedině tak máme možnost jejího přizpůsobení přesně podle našich potřeb. A netýká se to jenom bytů, ale i domů. Podívejte se na výběr opravdu praktických řešení rekonstrukce.

Prostor pro psa

Pokud je součástí domu schodiště, velmi často se objeví otázka, co s prázdným místem, které pod ním vznikne. Tato rekonstrukce domu ukazuje, že lze vytvořit dokonalý úkryt pro čtyřnohého miláčka. Velmi důvtipné a hlavně praktické řešení.

Čtvercový gauč

Kromě klasických gaučů najdete i ty do tvaru písmene L, nebo písmene U. Proč nejít cestou originality a nezkusit čtvercový gauč? Pro početnou rodinu nebo velké sešlosti ideální řešení, jak zvládnout usazení hostů i jejich pohodovou komunikaci.

Jako v nebi

Chcete mít místo určené jenom pro relaxaci? Pokud je součástí vašeho interiéru dostatek prostoru, můžete se ocitnout jako v nebi. Stačí vytvořit kout, kde se použijí tapety s motivem oblohy. Následně použijte desítky polštářů, které navodí pocit, že ležíte na velkém bílém mraku.

Postele pro 4 děti

Když se řeší rekonstrukce bytu, velmi často je třeba dát dostatek prostoru každému dítěti. Toho lze docílit i tímto způsobem. Stačí využít jednu stěnu k tomu, aby se u ní vytvořily nikoliv klasické dvě, ale hned čtyři postele. Každé dítě má svůj prostor.

Venkovní barový pult

Že jsou součástí kuchyní, to ví každý. Může však stylově navazovat také na venkovní parapet u okna. Jde nejenom o zajímavé místo pro stolování, ale jde i o možnost, jak být stále v kontaktu s osobou, která je v kuchyni a připravuje jídlo.

Odpočinek pod schody

Mezonety jsou poslední roky velmi populární. Taková rekonstrukce bytu by měla být spojena s využitím každého centimetru. Na této fotografii můžete vidět skvělý příklad toho, jak se dá využít prostor pro schody na místo určené pro relaxaci.

Praktický pracovní prostor

Kdo pracuje doma, velmi často hledá možnosti, kam umístit psací stůl a židli. Ideální je využít místa, kam nikdo nechodí. Opět jde o prostor, který vznikne přímo pod schodištěm. Pro práci poskytuje dostatek prostoru i pohodlí.

Hvězdné nebe

Pokud chcete něco skutečně originálního a ne samolepicí dekorace, nebo obyčejné tapety, můžete se inspirovat. Co budete potřebovat? Je to ohromné množství malých žároviček, které umístíte na strop. K tomu pásky z LED diod a máte hotovo. Nádhera, že ano?

Vysouvací postel

Rekonstrukce bytu který má jenom pár metrů čtverečných musí být praktická. Zde se to povedlo více než dobře. Postel je během dne schovaná, horní část je prakticky využita a večer se lože jednoduše vytáhne do prostoru. Ideální nejenom do dětského pokoje.

Police na dveřích

Dveře fungují nejenom jako praktická součást interiéru, která zajistí potřebné soukromí. Toto řešení ukazuje, že lze dveře využít dokonce jako polici. Navíc zaujme i provedení, kdy v zavřeném stavu vše vypadá, jako by se jednalo o tajný vchod.

Vysouvací skřínka

Máte malou kuchyni a velikost pracovní desky vám nedostačuje? Vše se dá řešit. V tomto případě pomocí velmi praktické vysouvací skřínky. Její horní část totiž slouží jako pracovní deska. Stačí ji vyndat ven, použít, uklidit a poté zase zasunout.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]