Cementové dekorace na zahradu můžete zhotovit z obyčejných gumových rukavic

Cementové dekorace jsou skvělou ozdobou každé zahrady. Nejenom, že mohou dokonale vypadat, ale mají také výhody v tom, že odolají jakýmkoliv rozmarům počasí. Řada lidí je často kupuje v obchodech, což může být chybou. Jak pro vysoké ceny, tak i proto, že výsledek nemusí vždy odpovídat očekávání. Proto se společně podíváme na zajímavé alternativy.

Stačí jenom pár věcí

Když chcete mít originální cementové dekorace i na své zahradě, můžete si je vyrobit. Stačit vám k tomu bude jenom několik zcela běžných věcí. O jaké se jedná? Nachystejte si:

  • Gumové rukavice
  • Cement
  • Vodu
  • Nádobu na míchání

Nejprve stavební hmotu

Cement se dnes dá pořídit v jakémkoliv hobby marketu. A to ve formě připravené směsi, kterou už jenom rozmícháte s vodou. Ideální je použít nástavec na vrtačku, ale pokud máte cementu jenom trochu, klidně ho zvládnete rozmíchat i ručně.

Nyní do rukavice

Gumové rukavice nemáte proto, abyste ochránili své ruce. Máte je po ruce proto, že je budete cementem plnit. Použijte kvalitní latexové rukavice, které jsou pevné a jenom tak se neroztrhnou.

Ty následně cementem doslova napěchujte. Tak, aby se stavební hmota dostala do všech prstů i do oblasti dlaně. V tu chvíli to bude vypadat, jako by v rukavicích byly skutečné ruce.

Nechte uschnout

Následující fázi už budete jenom čekat. A to na dobu, než cement ztuhne a tedy než uschne. Vhodné je tento postup neuspěchat a tak je skutečně vhodné počkat raději do doby, než bude opravdu dokonale tvrdý.

Sundejte rukavice

Jdeme do finále. Když jsou vaše ruce pevné a tvrdé, můžete z nich odstranit rukavice. Zde už se není třeba ničeho bát a můžete je rozříznout nožem, nebo je můžete rozstřihnout nůžkami. Následně vše dočistěte a máte hotovo. Vzniknou zcela originální cementové dekorace, které můžete použít na různých místech vaší zahrady. Třeba i tak, že do nich dáte květinu, která bude vyrůstat z dlaní rukou.

 

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]