Nepoužívaný plastový truhlík nemusí skončit v koši. Můžete pro něj najít celou řadu dalších využití

V každé domácnosti se zcela jistě najdou nepoužívané, nebo staré truhlíky a květináče. Máte dvě možnosti, jak s nimi naložit. Buď je můžete darovat blízkým a sousedům, či z nich vyrobíte skvělé doplňky do domácnosti, které rozšíří úložné prostory na různé potřebnosti. Inspirujte se těmito nápaditými vychytávkami.

Dokonalý držák na čistící prostředky v kuchyni

Jedním ze způsobů, jakým můžete truhlíky zužitkovat, je vytvoření jakéhosi úložného prostoru na čistící prostředky na nádobí. Postačí vám k tomu jeden plastový truhlík, krejčovský metr na vyměření délky vrutů, vrtačka, samozřejmě samotné vruty a pak už je vyberete vhodné místo a pustíte se do práce.

Ideální umístění je hned vedle dřezu, abyste nemuseli od kuchyňské linky odbíhat při mytí nádobí. Až svůj nový úložný prostor vytvoříte, budete mít všechny své produkty k úklidu kuchyně pěkně uspořádané a na jednom místě. Pokud se vám nebude zamlouvat barva truhlíku, můžete jej klidně přetřít jinou barvou vhodnou na plast, která bude ve vašem oblíbeném odstínu.

Tip pro umělecky nadané jedince

Pokud rádi malujete, nebo kreslíte a doma máte mnoho akrylových, či olejových barev, můžete si vytvořit perfektní místo na jejich uskladnění. Postačí vám k tomu několik plechových truhlíků v oblíbené barvě, které připevníte na železný držák.

Okolí truhlíků je možné ozdobit živými rostlinami v květináčích. Tímto způsobem lze uskladnit i nejrůznější psací potřeby, jako jsou propisky, tužky, pera, pastelky, nebo fixy. Vše tak bude dokonale uspořádané.

Úložné prostory na nádobí v malém prostoru

Máte doma méně prostoru a nedostatek místa na uložení nádobí v kuchyni? Pak opět pomohou nevyužité plastové truhlíky! Jestliže jich máte vícero, tím lépe. Vykládejte je do skříně v kuchyňské lince vedle sebe, polepte štítky s druhem nádobí a dovnitř vložte talíře, hrnky, nebo třeba misky. Tímto způsobem ušetříte značné množství místa a získáte lepší přehled, kde se, co nachází.

Perfektní řešení na uložení kořenek

Ještě chvíli zůstaneme v kuchyni. Pakliže máte na kuchyňské lince nepřehledně dané kořenky, můžete je snadno uspořádat tak, že zužitkujete ideálně plechové květináče, které jsou nalakované. Dobře ale poslouží i ty plastové. Na přední stranu truhlíku nalepíte druh koření, které se nachází uvnitř a máte vystaráno.

Fotografie: Pixabay

Další praktické tipy, jak zužitkovat staré truhlíky

Staré truhlíky a květináče, které jsou vyrobené z plechu můžete rovněž použít v dílně na uskladnění štětců, kleští, šroubováků, klíčů a podobně. Kromě toho se dají perfektně využít i na podzimní dekoraci do oken, či na parapet. Postačí, když si obstaráte několik suchých listů v podzimních barvách, dýni, skořápky z vlašských ořechů, nebo třeba kaštany a začnete tvořit dle vaší fantazie. Takovou dekoraci vám budou všichni závidět!

Úvodní Fotografie: Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]