Muž zrecykloval nepoužité obaly od vajec a vyrobil z nich originální květináč za hubičku

Pokud uvažujete o tom, že koupíte dostatečně velký a kvalitní květináč na zahradu, který bude bytelný a odolný vůči povětrnostním vlivům, ještě chvíli zadržte. Můžete totiž projevit svou kreativitu a zručnost a vyrobit si vlastní květináč z cementu. Je to velice snadné a výsledek je naprosto dokonalý. Takový květináč jen tak u někoho nenajdete. Bude to originál.

Jaký materiál je potřeba si připravit na cementový květináč?

Než se pustíte do kreativní činnosti, je nutné si obstarat tento materiál:

  • 4 velké podnosy na vejce
  • plastový kbelík střední velikosti
  • cement a vodu
  • lepící pásku a písek

Také budete potřebovat čtyři malé plastové lahve a dlouhou kovovou tyč.

Jak postupovat při přípravě cementového květináče?

Nejprve si připravte nějakou tvrdší podložku o větších rozměrech, na které budete pracovat. Pak si do kbelíku nasypte písek, zvlhčete jej vodou a promíchejte. Měla by vám vzniknou tuhá hmota.

Tu následně vyklopte z kbelíku na podložku, písek by měl držet tvar. V další fázi si pomocí lepenky k sobě přilepte čtyři podnosy pod vejce do tvaru čtverce a uložte okolo hromádky pásku na podložte.

Poté si vytvořte z cementu a vody polotekutou hmotu, kterou nalijete do vnitřní části „formy“ z podnosů. Cement navrstvěte až k okraji a následně do něj vložte po stranách do rohů seříznutá hrdla plastových lahví naplněná také cementem. Doprostřed nezapomeňte vložit i kovovou tyč, abyste vytvořili odtokový otvor v květináči.

Dokončovací fáze

Cement nechte ve formě ztuhnout do druhého dne a pak postupně odstraňte okraje, tj. podnosy od vajíček. Také sejměte hrdla plastových lahví, která vytvořila podnožky a postavte na zem. Díky navrstvenému písku se vytvořil v cementu otvor, který lze využít k zasazení jakékoliv rostliny. Vzhled květináče můžete vylepšit nátěrem v odstínu oblíbené barvy. Pak už může květináč sloužit jen svému účelu. Na zahradě se bude určitě vyjímat.

Fotografie: Construction – Products Cement

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]