Využijte prázdné plechovky a pěstujte v nich květiny + Velikonoční květináč jako bonus

Plechovky mají velmi pestré využití. Poté, co si z obchodu člověk přinese v plechovce jídlo (ať už fazole, kukuřici, rajčátka nebo ryby) a pochutná si, končí prázdná v odpadkovém koši. Co také s prázdnou otevřenou plechovkou?

Jestliže však patříte k těm, co rádi vyrábějí, zkrášlují, recyklují, určitě budete vědět, že plechovka má všestranné využití. Dá se nabarvit, otapetovat, různě ozdobit a může sloužit dál, jako nádoba na pastelky, fixy, kancelářské potřeby, ale i jako zásobník příborů nebo květináč. Právě té poslední variantě se budeme dnes věnovat.

Velikonoční květináč

Protože máme právě Velikonoce, začneme velikonočním květináčem. Samozřejmě, že takovýto květináč nemusíte mít doma pouze na Velikonoce. Je velmi roztomilý a v dětském pokoji bude vypadat dobře celoročně.

Dekorace na zahradní plot

Plechovku stačí jednoduše vymýt a uschovat. Až jich budete mít dostatek, nabarvěte je barvou určenou pro exteriér, udělejte ze spodní strany dírky, aby měla kudy odtékat voda, nasypte hlínu a zasaďte libovolné květinky nebo bylinky.

Závěsný květináč

Plechovky můžete nabarvit i každou jinou barvou. V horní části udělejte tři dírky a provlékněte kolečko s řetízkem. Opět udělejte dírky i ze spodní strany, aby rostlinky nestály ve vodě a nezačaly jim zahnívat kořínky. Závěsné květináče mohou zdobit vaší zahradu, terasu, balkon, vchod u dveří i interiér.

Roztomilé květináče

Lanová váza

U této vázičky se ani od barev špinit nemusíte. Stačí plechovku umýt, osušit a použít provázek a tavnou pistoli. Plechovku jednoduše omotáte od shora dolů a máte hotovo.

Vintage květináče s krajkou

Plechovku si odmastíte, nabarvíte stylem patina a oblepíte páskem pytloviny a krajky. Je to velmi snadné a naděláte spoustu parády.

Zmačkaný efekt

Plechovku nemusíte vyhazovat ani tehdy, je-li někde promáčknutá. Zmačkaný efekt vypadá velice zajímavě. Pokud vaše plechovky zmačkané nejsou, trochu jim k tomu pomozte, třeba kladívkem.

Květinová zahrádka

I zde je potřeba nasbírat větší množství plechovek. Ty pak nabarvěte a klidně použijte puntíky, jako na obrázku. Připevněte na plot a zasaďte kytičky. Nemáte-li zahradu, upevněte je na okenní parapet z venkovní strany. Vaše okno ihned upoutá pozornost. Květinovou nebo bylinkovou zahrádku si můžete vytvořit také na balkoně.

Balící papír a plechovka

Sami můžete vidět, kolik parády nadělá obyčejná plechovka a kousek balícího papíru nebo zbytek nějaké tapety.

Mechový květináč

Základem je opět plechovka, kterou jednoduše obalíte mechem a omotáte provázkem. Vypadat bude dobře doma i venku na zahradě či terase.

Bylinky hezky pohromadě

Tady jsou plechovky v celé své obyčejnosti a přitom vypadají úžasně. Stačí je umístit na tácek s kamínky, svázat dohromady mašlí a nasadit bylinky. Opět nezapomeňte ve spodní části udělat dírky.

Vodopád kytek pomocí plechovek

Umístit můžete živé květiny nebo umělé. Plechovky nejdříve umyjete, odmastíte a obalíte látkou, kterou potřete lepidlem. Poté omotáte kolem horní části provázek, uděláte uzlík a ihned napojíte další plechovku. Takto jich k sobě svážete alespoň 5.

Obrázky: balconygardenweb