Tajný fígl zkušených zahrádkářů na podvazování okurek. Doslova dar z nebes, který spatřil světlo světa

Fotografie: Depositphotos

Toto je velmi jednoduchá metoda, která je velmi osvědčená u těch nejlepších zahradníků. Určitě ji také vyzkoušejte.

Pokud již sazenice okurek pěstujete nebo s tím chcete brzy začít, je na čase popřemýšlet o účinném způsobu jejich výsadby na záhony, aby co nejlépe plodily. Svázané okurky totiž vynášejí opravdu skvěle. Jsou odolné, dobře přijímají světlo a méně je napadají škůdci. Proto byste měli vědět o této poněkud neobvyklé, ale osvědčené metodě vázání okurek.

Jak na to

Toto je velmi pohodlný a prostorově úsporný způsob, který má více než jen jednu výhodu. Podstatou tohoto podvazku je, že svým tvarem připomíná vánoční stromeček, takže to na vaší zahradě bude vypadat velmi dobře. Postavit tento „vánoční strom“ je docela snadné. Nejprve si vykopejte jámu o průměru 2 metry, poté do ní vložte vrstvu organické hmoty, dobře zalijte a zasypejte vrstvou zeminy.

Fotografie: Depositphotos

Poté na takto připravenou půdu zasaďte sazenice okurek a naaranžujte je do kruhu ve vzdálenosti 45 cm od sebe. Ke každé mladé rostlince zabodněte malý kolíček, který by měl pevně sedět v zemi. Uprostřed upevněte hřídel svisle tak, aby její výška byla alespoň 1,5 metru. Ke každému kolíku přivažte provaz a druhý konec připevněte k horní části. Pro jistotu můžete zatlouct hřebíky a nebo připevnit háčky.

A máte hotovo

No a to je vlastně vše. Tento způsob usnadňuje pěstování, okurky budou skvěle plodit a bude radost je sbírat. Už nebudete muset okurky kupovat, a budete jich mít tolik, že je budete moci i rozdávat. A navíc budou vypadat krásně na vaší zahrádce. No, co víc byste si přáli. Určitě tento způsob vyzkoušejte.

Fotografie: Depositphotos

Zdroj: GardeningKnowHow

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*