Starou trampolínu vyhazovat nemusíte – vyrobte si zahradní či interiérovou houpačku

Také máte na zahradě trampolínu, která z různých důvodů na vaší zahradě zbytečně zabírá místo a je nevyužitá? Pak by vás mohl zaujmout dnešní příspěvek, kde vám poradíme, co si s takovou trampolínou počít.

Vyhodit by ji byla určitě škoda, protože vás patrně stála spoustu peněz. Naštěstí existuje řešení, jak ze staré věci vyrobit novou. Houpačka určitě přijde k duhu, ať už na zahradu anebo do interiéru, pokud máte dostatek místa.

Jak na to?

  • Z trampolíny odstraňte nožičky, takže vám zůstane pouze kruh s kovovým rámem, pružinami a potahem uprostřed.
  • Rám je potřeba opatřit pěnovkou, případně rozříznutou ohebnou plastovou trubkou. Nicméně zlaté české ručičky si vždy poradí. Rám jde omotat i širším jutovým provázkem, molitanem apod. Ona se látka na začištění ve finále kolem rámu i lepí, ale způsobů, jak učinit rám měkký existuje nespočet. Když ho necháte tak, také se nic nestane, ale okraje nebudou měkoučké.
  • Nyní budete potřebovat provaz (lano) o takové síle, aby bylo bezpečné a nepřetrhlo se. To upevníte smyčkou kolem kruhového rámu. Lanko upevníte všude tam, kde byla původně noha trampolíny.
  • Nyní už stačí zavěsit tam, kde potřebujete. Buď na zahradě, kde zároveň musíte koupit či vyrobit závěsný trám anebo doma, třeba do stropu.
  • A aby se na houpačce pohodlně odpočívalo, přehoďte přes ni kruhovou kožešinu anebo si ušijte kruhový měkký polštář. To už záleží jen na vás. Může se jednat o rodinný projekt, kdy se do práce pustí společně manžel i manželka. Děti určitě takovou houpačku uvítají a nejen ony. Pro lepší představu, jak na takovou houpačku vkládáme video. Přejeme příjemné tvoření.

 

Obrázek: hallmarkchannel.com