Přepravní kontejner změnila svépomocí na stylový rodinný dům

Přepravní kontejner známe hlavně z lodí, na kterých se převáží různé zboží napříč světem. Pokud by někdo řekl, že chce v takovém kontejneru bydlet, patrně si budeme klepat na čelo. Pravdou ale je, že něco podobného může být realitou, což potvrzuje žena z našeho příběhu. Ta si z jednoho takového kontejneru udělala unikátní bydlení.

Levné, ale útulné bydlení

Když někomu řeknete, že bydlíte v kontejneru, patrně se nad tím pozastaví. Realita je ale taková, že pokud by se mělo jednat o tento kontejner, dost možná bydlíte lépe a útulněji, než většina lidí. I to byl důvod, proč si ho žena pořídila. Investovala do hotového řešení, které jí vyšlo na 1 350 000 Kč.

Za tuto cenu již získala v podstatě hotový, plně vybavený dům, kam bylo třeba dokoupit jenom pár drobností. Pár kusů nábytku, elektronika, bytový textil a pár dalších věcí jí stály jenom pár stovek tisíc Kč. A v tu chvíli už jí žádné investice nečekaly a mohla se nastěhovat.

Vše, jako v klasickém bytě

Na první pohled je to stále klasický přepravní kontejner, ale na pohled druhý je vidět, že ho můžeme vnímat i jako klasický dům. Má dveře, má také okna a uvnitř je plnohodnotně zařízený.

Nechybí zde kuchyně, dále je tu také ložnice, ale samozřejmě i koupelna. Jeho výhodou je i možnost postavit ho téměř kdekoliv. Stačí jenom pozemek potřebných rozměrů.

Výhod má více než dost

I když toto bydlení může budit pochyby, realita je taková, že přepravní kontejner má více výhod, než si myslíme. V první řadě ho lze postavit doslova kdekoliv, kde je na to prostor. Dále nelze zapomínat na to, že při pohledu do interiéru vypadá podstatně větší, než si myslíme. O nedostatek místa zde není nouze.

Výhodou je samozřejmě i to, že vypadá velice útulně a samozřejmě také velmi moderně. Zatímco bydlení v novostavbě by vyšlo na několikanásobně vyšší cenu, tady si lze vystačit i s omezeným rozpočtem. A navíc, kdo by se chtěl v budoucnu stěhovat, může si kontejner jednoduše nechat naložit na náklaďák a jet tam, kam potřebuje.

Fotografie: Facebook

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]