Staré přepravní kontejnery jsou levnou a snadno dostupnou alternativou bydlení

Zatoužili jste po skromném a nízkonákladovém bydlení? Pak se můžete nechat inspirovat touto společností z daleké Kostariky, která vyrábí domy z recyklovaných kontejnerů. Firma nabízí svým zákazníkům komfort, rychlé dodání, odolnost vůči zemětřesení a rovněž nízkou spotřebu energií. Pojďte se s námi podívat, jak se dá skvěle využít i velmi skromný prostor.

Praktický a minimalistický design

Domy z recyklovaných kontejnerů by mohly být určitou budoucností lidstva. Nešetří totiž jen náklady, ale také prostor. Pokud byste se podívali na dům zvenku, neřekli byste, že je stavěný z plechového kontejneru.

Různorodé stavební materiály domku zajistily nebývale zajímavý vzhled. Co dokáže nejvíce fascinovat, je terasa s dřevěným vypodložením, na kterou se jednoduše dostanete po venkovních schodech vedoucích až na střechu domu.

Zde musí být relaxace přímo výjimečná. Velká okna zase umožní v malém prostoru určitou prosvětlenost a opticky místnosti zvětší. Na terase je pak možné ranní rozjímání při snídani, nebo klid a pohoda při odpolední kávě s rodinou a přáteli.

Skromný, avšak moderní interiér

Když se podíváme do domku, nepřekvapí nás příliš jeho malá rozloha (pouze 14,9 metrů čtverečních). Tento fakt se dá vzhledem k okolnostem očekávat. Co ale překvapí, je řešení interiéru.

Všudypřítomný dřevěný materiál dodává obydlí velmi příjemný a útulný vzhled. Nechybí jídelní kout, malá kuchyňská linka, pohodlně vyhlížející ložnice, ani prakticky vybavená koupelna.

Dům má zkrátka vše, co k životu člověk potřebuje. I přesto, že by se dalo prostředí přirovnat k velice malé garsonce, dá se zde nejspíš žít velice obstojně. Pro skromnější jedince, kteří žijí sami, nebo v páru tato rozloha bude asi postačovat.

Domek lze užívat buď jako rekreační chatku, nebo je taktéž vhodný na trvalé bydlení. Nezabere ani příliš místa na pozemku, tudíž si okolo něj můžete zřídit i velkou zahrádku, na které budete s radostí hospodařit.

Fotografie: Livinginacontainer

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]