Nájemné jim bralo veškeré úspory. Svou tíživou životní situaci se rozhodli vyřešit odvážným krokem

Fotografie: Depositphotos

Svépomocí si přestavěli starou dodávku na pohodlné bydlení pro dva. Svého rozhodnutí opustit standardní nájem nelitují.

Společné začátky soužití mladých párů jsou často provázené nejrůznějšími komplikacemi. Jednou z nich může být i vysoká cena nájemného, s níž se potýkali i Adam Croft a Nikki Pepperell. Ačkoliv měli oba mladí lidé zaměstnání na plný úvazek, po zaplacení nájemného a přidružených poplatků jim nezbývalo takřka nic. Rozhodli se proto pro radikální změnu a zakoupili si starší dodávku, kterou svépomocí přestavěli na pohodlné bydlení pro dva.

Hlavní motivací byla znovunabytá svoboda

Adam a Nikki tvoří stabilní pár se společnou historií. Zážitkem, který je pravděpodobně stmelil nejvíce, byla koupě a přestavba jejich obytné dodávky. Myšlenka na nákup většího vozu, který svépomocí přestaví na plnohodnotné obytné prostory, přišla mladému páru na mysl krátce poté, co se sestěhovali. Ačkoliv byli oba zaměstnaní (pracovali na administrativních pozicích v kanceláři), po zaplacení nájemného a dalších poplatků jim nezůstala téměř žádná hotovost.

V tu dobu se cítili frustrovaní, nešťastní a nesvobodní. Aby si udrželi zdravou mysl, po dlouhých debatách dospěli k závěru, že si opatří dodávku, kterou přestaví. Vhodný automobil našli na stránkách aukční síně eBay za v přepočtu přibližně 100 000 Kč. Poté, co dodávku fyzicky převzali, začali s úpravami. Veškeré změny provedl mladý pár svépomocí a vynaložil na ně finanční prostředky ve výši v přepočtu přibližně 190 000 Kč.

Fotografie: Freepik

Nyní obytný automobil disponuje plnohodnotnou kuchyní s plynovou varnou deskou, koupelnou, toaletou, ložnicí, obývacím pokojem (je tvořený komfortní pohovkou), dostatkem úložných prostor, ale i menší terasou. Po skončení přestavby a sečtení celkových nákladů na ni dospěli partneři k závěru, že by šlo vše udělat levněji. Ovšem způsob jak se dozvěděli často až poté, co sami určitou úpravu provedli.

Automobil jim poskytuje možnost levně cestovat

I přes to, že na nákup a přestavbu automobilu vynaložili partneři veškeré své úspory, ničeho nelitují. Naopak, po roce, který věnovali práci okolo vozu, se rozhodli ukončit pracovní poměr u svých zaměstnavatelů a začít cestovat napříč celou Evropou. Adam i Nikki jsou totiž vášniví cestovatelé a představa, že by mohli nově podnikat své výpravy pohodlně a levně, byla jejich druhá největší motivace k zahájení přestavby dodávky.

Fotografie: Freepik

V současné chvíli uplynulo od doby, kdy pár úpravu dodávky dokončil, více než šest let. O tom, zda jsou Adam s Nikki stále na cestách (což by pro jejich volnomyšlenkářskou povahu bylo jistě dokonalé), bohužel nejsou k dispozici žádné informace. Na finální podobu zrealizované přestavby dodávky se můžete podívat na níže přiloženém videu.

Zdroj: YouTube / SWNS

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]