Ze staré stodoly vykouzlili malebný romantický domek. Vše zvládli svépomocí a bez hypotéky

Fotografie: Depositphotos

Z kompaktní kamenné stodoly na irském venkově je nyní přepychová rekreační chata ideální pro romantické útěky.

Současný majitel domu tuto stodolu, nyní pojmenovanou Crows‘ Hermitage, přestavěl a využívá ji k rekreačnímu pronájmu. Nachází se za jeho domem ve vesničce Ardcath, necelou hodinu jízdy severně od Dublinu. Původní stodola byla dvoupodlažní, ale s nízkými stropy na obou úrovních. Omezenou výšku interiéru dále snižovala nutnost vybudovat novou izolovanou podlahu nad stávající podlahou, která by byla buď kamenná, nebo jen zhutněná hlína.

Půvabný domeček, který vás ohromí

Crows‘ Hermitage je maličké ubytování, které se nachází v malebné vesničce Ardcath nedaleko Dublinu. Je jen kousek od řady obchodů a restaurací a tři minuty chůze od hospody. Říci, že tento přestavěný domek je krásný, by bylo příliš jednoduché. Po úpravách vypadá spíše jako malý kostelík než jako místo k přenocování.

 

Než se podíváte dovnitř, zaměřte se na čelní fasádu. Struktura tohoto domku trochu připomíná dobové stodoly a kapličky. Tam, kde je mezipatro, jsou dvě velká arkýřová okna s výhledem do zahrady. Na terase se nachází kulatý stůl a čtyři židle, kde si můžete sednout a užívat si čerstvý vzduch.

Nový kabát stodole vdechl život

Aby se v přízemí získala dostatečná světlá výška, bylo vybudováno nové podkroví ložnice o metr nebo dva vyšší než původní horní patro, soudě podle venkovních schodů a dveří v zadní části stodoly. Díky tomu zůstala malá kuchyňská část dole s poměrně nízkým stropem, která však těží z toho, že je otevřená do obývacího pokoje s dvojitou výškou.

Koupelna, zastrčená vzadu za kuchyní, je rozdělena na dvě části. Dveře do koupelny se otevírají do malého prostoru, kde je pouze sprchový kout. Odtud vedou další dveře do druhé malé místnosti s toaletním stolkem a záchodem.

Kamenné stěny zde zůstaly odkryté, což povede v zimě k pěkně chladným ránům. K dispozici jsou ale malá kamna na dřevo, která údajně prostor poměrně rychle vyhřejí, ale v malých kamnech je těžké udržet oheň přes noc. Naštěstí je tu i záložní elektrické topení.

V mezipatře domu vás ohromí krása ložnice. Pokoj s nádherným stropním lustrem působí skutečně luxusním a romantickým dojmem. Je vybaven manželskou postelí v královské velikosti a bohatě prosvětlen okny a střešními okny. Z mezipatra je úchvatný výhled na přední terasu. Místo je tak romantické, že už přivítalo více než tucet párů na svatební cestě, ale také při žádosti o ruku.

Zdroj: TeenyAbode

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]