Manželé zdědili starý, polorozpadlý dům. Svépomocí ho přestavěli na snové místo. Je to nejkrásnější dům v obci, vychvalují sousedi

Manželé se rozhodli přestavět starý, polorozpadlý dům, který zdědili od prarodičů. Přestavba jim sice trvala dva roky, ale postavili si snové místo.

Timea Becker spolu se svým manželem zdědili starý, polorozpadlý dům v maďarském Maroslele, ve kterém žila od svého dětství se svými prarodiči. Když její dědeček bohužel zemřel, rozhodla se své rodné bydlení přestavět od samých začátků, aby v něm mohla nadále žít a vychovávat také své budoucí děti.

Přestavba naprosto celého domu

Přestavbu se jí podařilo dokončit během dvou let – nebylo to jednoduché, neboť její manžel pracuje dlouhé kilometry daleko, takže na to museli jít pozvolna. Nyní svůj výtvor sdílí na internetu. Jedná se o opravdový mistrovský kousek.

Trvalo to několik let

Timea pracuje v knihovně v Maroslele a její manžel v dalekém Mnichově. Bylo pro ně tedy velmi těžké naplánovat celou rekonstrukci a být během přestavby jako rodina pohromadě. Většinu věcí proto musela dělat žena v manželově nepřítomnosti, což byl další důvod, proč jim trvalo dva roky, než se jím jejich mistrovské dílo podařilo dokončit.

Museli změnit kompletně vše od základů – nejprve přišla řada na stěny, poté na zvětšení koupelny a předělání celé kuchyně. Ta je nyní spojena se spíží, tudíž v domě najdete prostorné místo pro vaření. Celý dům musely také znovu vyzdít, omítnout a nainstalovat podlahové vytápění. Stejně tak bylo potřeba zakoupit nová okna, dveře a udělat celou novou izolaci.

„V tomto domě žili moji prarodiče ve šťastném manželství neuvěřitelných 61 let. Vyrůstal ze můj táta, bratr i já a doufám, že zde budou vyrůstat i mé děti. Pokud tedy nějaké budu mít. Prožila jsem zde krásné dětství a přeji jim totéž. Rozhodně se svého domova nikdy nevzdám,“ sdělila Timea během jednoho rozhovoru. Takto se budova změnila:

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*