Zrekonstruovala starý železniční vagón na úchvatný domov. Žije si jako v království – bez hypotéky a drahých energií

Fotografie: Depositphotos

Tento dům před mnoha lety přepravoval spousty lidí po železnici. A nyní je to úžasný domov s nádherným výhledem do krajiny.

Už jsme viděli malé domky vyrobené ze školních autobusů i lodních kontejnerů, ale můžeme s jistotou říct, že tohle je poprvé, co jsme viděli malý domek vyrobený ze starého železničního vagonu. Mandy a její bývalý manžel dokončili osmiletou renovaci dvou starých železničních vagonů, které se nacházejí v regionu Central Otago na Jižním ostrově Nového Zélandu. Myslíme, že jsem nikdy neviděli tak krásnou rekonstrukci – pojďme se podívat!

Chtěla domek na pláži

Tato žena z Nového Zélandu našla tyto staré železniční vagóny a proměnila je v osobní projekt renovace. Když vás provedeme jejím malým domem, uvidíte, že je vytvořen s láskou a velkou vášní. Netušila, že se jí její odborné znalosti budou hodit, když tyto opuštěné vozy objeví a zjistí, že mají obrovský potenciál. Kdysi doufala, že najde nemovitost na pláži, ale tyto vagony si našly ji a ona se už nikdy neohlédla zpět. Trvalo celkem osm let částečných renovačních prací, než vytvořila tento dům snů.

Zcela funkční dům

Mandy a její bývalý manžel absolvovali mnoho renovací lodí a jachet, a tak byli připraveni na obrovskou výzvu, kterou byla renovace těchto dvou starých železničních vagonů. Když vejdete do prvního železničního vagonu, najdete útulný obývací pokoj s krbem na dřevo. Krb je hlavním zdrojem vytápění a pro zdejší chladné zimy je naprostou nezbytností. Mandy se svým bývalým manželem zrestaurovali plechový strop a obrousili veškerou barvu z původního dřevěného obložení.

Hned vedle obývacího pokoje se nachází malá, ale funkční kuchyň. Mandyina ložnice má okna na obou stranách, která propouštějí dostatek přirozeného světla. K dispozici je také vlastní koupelna se sprchovým koutem a umyvadlem. Toaleta je vedle v přístavku. Ve druhém železničním vagonu se nachází „knihovna“, další obývací pokoj a posezení vymalované v této nádherné šalvějové barvě. V tomto vagonu je také vestavěná postel s úložným prostorem, kterou Mandy používá jako pokoj pro hosty, když má návštěvu.

Fotografie: Freepik

Pojďte na prohlídku

Nevíme, co je krásnější: vnější vzhled železničních vagonů, okouzlující a charakterem naplněný interiér nebo úchvatný výhled na okolní hory a krajinu. Na celou prohlídku Mandyiny úžasné rekonstrukce železničního vagonu se podívejte v následujícím videu:

Zdroj: Livingbiginatinyhouse

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]