Koupil ohavný dům plný odpadků za 2 miliony korun. Po úklidu a drobné rekonstrukci se jeho hodnota zčtyřnásobila

Fotografie: Jirka Dl / Creative Commons / Attribution 2.0

Muž byl investorem do nemovitostí. Po celý život kupoval byty a domy, jež renovoval, a poté je prodával za vyšší cenu, než za kterou je pořídil.

Investice do nemovitostí bývají oblíbeným koníčkem bohatých lidí. Tento muž byl realitním agentem a své znalosti z profese později začal využívat k tomu, že investoval do starých a často i rozpadlých domů a bytů. Ty poté renovoval a opět prodával za výrazně vyšší cenu. Jednoho dne se rozhodl koupit dům bez toho, aniž by viděl jeho interiér. Svého rozhodnutí později litoval.

Muž neviděl dovnitř, ale přesto dům koupil

Jelikož se muž živil jako realitní agent, získal v životě hodně obchodních kontaktů. Vždy, když měl někdo pro tohoto realitního agenta zajímavý byt nebo dům k prodeji, ozval se mu. Občas se také stalo, že muž nenabídl dům k prodeji, ale místo toho ho koupil sám. Tentokrát měla koupě domu jeden menší háček – nebylo totiž vidět dovnitř, jelikož dveře byly zablokované.

Kupec se rozhodl pro risk

Zablokované dveře ovšem realitního agenta neodradily od toho, aby dům koupil. Stavba totiž stála ve skvělé lokalitě a byla za výrazně nižší cenu, než je v této oblasti běžné. Muž se tedy rozhodl zariskovat a dům si koupil. V první chvíli, když už se do nemovitosti dostal, začal svého rozhodnutí litovat.

V první chvíli byl muž v šoku

Do domu se musel nový majitel dostat zadním vchodem. Ten jediný se mu podařilo odblokovat tak, aby se mohl dostat dovnitř. Ve chvíli, kdy vešel do vstupní haly, nevěřil svým očím. Všude se povalovaly odpadky, byla zde hodně cítit moč a na většině míst byla plíseň. Muži už tedy bylo jasné, proč byla cena domu tak nízká.

Muž zahájil úklid

Jakmile se muž rozhodl s domem něco udělat, narazil na hodně velký problém. Skoro žádná úklidová agentura nechtěla přijmout zakázku, kterou jim nabízel. Nepořádek byl jednoduše tak veliký a tak nechutný, že se to úklidovým firmám nevyplatilo. Až na několikátý pokus mu jedna z agentur kývla na to, že dům uklidí, řekla si ale výrazně vyšší cenu, než bylo obvyklé. Muž tuto podmínku akceptoval a úklid mohl začít. Trvalo celé 4 dny, než parta pěti mužů dům vyčistila.

Poté kupec zahájil přestavbu

Po několikadenním úklidu mohl muž začít s přestavbou. Nechal vyměnit všechny podlahy. Stěny musely být kompletně seškrábány, nahozeny novou omítkou a nově vymalovány. Do domu muž pořídil novou kuchyň i nábytek. Celá renovace muže vyšla znatelně dráž, než na co byl zvyklý, ale nakonec se s tímto problémem vypořádal skvěle. Dům po celkové renovaci nabídl na prodej a podařilo se mu ho prodat za čtyřnásobek ceny, než za jakou dům koupil. Celá investice se mu tedy naštěstí nakonec vyplatila.

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*