Dům z kontejneru je důkazem toho, že bydlet se dá téměř v čemkoliv

Zní to jako něco neuvěřitelného, ale až nahlédneme dovnitř tak zjistíme, že dům z kontejneru nemusí být až tak neobvyklý. Právě naopak. Může se jednat o něco zcela běžného, co může klidně vyřešit i krizi na trhu s nemovitostmi. Podívejte se, jak netradičně, ale zajímavě a moderně se dá bydlet.

Klasický přepravní kontejner

Jistě víte, jak vypadá. Jsou jich plné lodě, stejně jako přístavy, nebo kamiony. Tento není jiný. Tedy až na několik úprav v podobě pár stavebních otvorů, aby mohl sloužit svému účelu.

Máme na mysli hlavně otvory, kde vznikla okna, aby bylo uvnitř interiéru dostatek světla. A také nelze zapomínat na otvor pro dveře, aby mohl dům z kontejneru sloužit opravdu plnohodnotně.

Rekonstrukce svépomocí

Jako místo, kde se jeho dům z kontejneru nachází, byl zvolen pozemek jeho prarodičů. Jak proto, že jde o velmi příjemné místo, tak proto, že jim může být také na blízku a mlže se o ně starat.

Jakmile byl objednaný kontejner na svém místě, pustil se do práce. Unikátní na všech úpravách bylo to, že si nenajal žádnou firmu, ale vše dělal sám, svépomocí.

Vytvořil unikátní bydlení

Na začátku se to zdálo jako nadlidský úkol, ale později bylo jasné, že se přepravní kontejner dá změnit na menší, ale povedené bydlení.

Stačí jeden pohled dovnitř a je jasné, že nejde jenom o nějakou nouzovou úpravu na nárazové přespání, ale že uvnitř je plnohodnotný interiér, kde se dá žít.

Vypadá to krásně

Nejenom, že je jeho interiér zařízený prakticky. Je zařízený také stylově. Hlavní roli zde dostalo dřevo, tedy populární přírodní materiál lákající na skvělý vzhled i kvalitu.

Interiér je laděný spíše do světlejších odstínů, které velmi dobře korespondují s několika tmavými prvky, kterými jsou hlavně ty, kde byl zachován původní tmavý nádech dřeva.

Vše, co je k bydlení potřeba

Stačí se po interiéru projít a je jasné, že zde nechybí nic, co je k životu potřeba. Je zde obývací část, je zde místo ke spánku, stejně jako zde nechybí ani kuchyně, nebo samozřejmá koupelna.

Pochopitelně nezapomínejme také na existenci všech nezbytných domácích spotřebičů, díky kterým lze v domě žít týdny, měsíce, nebo klidně i roky.

Líbí se vám?

Nahlédněte dovnitř a posuďte sami. Jedná se o šílený nápad, nebo může být bydlení v kontejneru v budoucnu běžnou realitou? My říkáme, že spíše to druhé.

Fotografie: Youtube

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]