Nebýt sousedů, důchodkyně by skončila na ulici. Spojili síly a vymysleli geniální způsob řešení její smutné situace

Fotografie: Depositphotos

Žena žila téměř 20 let v rodinném domě. Začátkem tohoto roku však dostala příkaz k vystěhování. Její sousedé to ale nenechali jen tak.

Představte si, že někde bydlíte téměř dvacet let a bez problémů platíte nájem. Zdá se, že tam i dožijete, protože už jste v důchodu, a jste zvyklí na okolí a sousedy. Najednou, zničehonic, vám však přijde oznámení, že se máte do dvou měsíců vystěhovat. Přesně to se stalo jedné ženě z Minneapolis. Naštěstí její sousedé ženu podpořili a nakonec se jim podařilo dům koupit, a zabránit tak jejímu vystěhování.

Výpověď z nájmu

Začátkem tohoto roku dostala Taylor oznámení od svého pronajímatele, aby do dvou měsíců opustila svůj dům. Majitel chtěl dům prodat a žádal po Taylor téměř 300 000 dolarů (více než 7 milionů korun), pokud si ho chce koupit. Takovou částku si však Taylor nemohla dovolit. „Nemohla jsem spát, nemohla jsem jíst,“ řekla Taylor, která žije sama v domě se dvěma ložnicemi.

Cítila se v tom domě jako doma. Jednu dobu ho dokonce koupila a splácela pravidelné platby. Později si však placení splátek už nemohla dovolit, a navíc se dům stal předmětem podvodu, za který byl jeho původní majitel odsouzen. Dům se tak ocitl v rukou nového majitele Grega Berendeta. Taylor se stala podnájemníci a platila pravidelný měsíční nájem.

Fotografie: Freepik

Nic však nenasvědčovalo tomu, že by měl nový majitel s domem nějaké plány. Až do onoho osudného dne, kdy obdržela výzvu k vystěhování. Po překonání prvotního šoku se rozhodla, že to takhle nenechá. Zašla za sousedem Andrewem Fahlstromem a všechno mu vypověděla. Andrew pracuje v organizaci zabývající se právy na bydlení a s Lindou měli dobré sousedské vztahy.

Sousedé spojili síly

Andrew kontaktoval sousedy, aby se poradili, co by se dalo udělat. Díky své práci věděl, že mnoho lidí v současnosti přichází o bydlení, a nebylo mu to lhostejné. Když se po celém bloku rozšířila zpráva o místní kampani na záchranu Lindina domu, sousedé dychtivě pomáhali. „Její příběh byl tak jasný a přesvědčivý a se zjevnou nespravedlností, že se všichni lidé postavili na Lindinu stranu,“ řekl Andrew.

Organizátoři sousedské kampaně poslali Berendetovi dopis s výzvou, aby s vystěhováním počkal a dal jim čas sehnat peníze na koupi domu. Berendet souhlasil, lhůtu prodloužil, a dokonce snížil i prodejní cenu. Stále šlo však o částku, kterou si Linda nemohla dovolit zaplatit. Bylo tedy nutné zahájit kampaň na výběr peněz.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @savelindashome

Podařilo se jim vybrat dostatek prostředků

Sousedé zorganizovali sbírku, uspořádali sousedskou party a spustili kampaň na sociálních sítích. Linda, která ráda maluje, uspořádala i uměleckou show, během níž prodala část svých uměleckých děl. Za pouhé čtyři měsíce se podařilo vybrat požadovanou částku a ještě zbylo i na opravy domu. Dojatá Taylor řekla: „Věděla jsem, že mě moji sousedé milují, ale nevěděla jsem, jak moc.“

Linda je nyní skutečnou majitelkou svého domu a má velké plány do budoucna. Chce pomáhat každému, kdo to bude potřebovat stejně jako ona. Nadále organizuje grilování na své zahradě, vede malou knihovnu na svém pozemku a dobrovolně pracuje pro místní komunitu. Na oslavu vítězství sousedé uspořádali velkou pouliční party. Na závěr Taylor řekla: „Jsem v bezpečí, mám svůj domov. Byla to úžasná cesta a pokračuje.“

Zdroj: Gesellschaft