Soused na půdě našel podivnou krabici. Když ji otevřel, celý život se mu obrátil naruby. To Česko ještě nevidělo

Tajemná truhla
Fotografie: Freepik

Při opravách domu se muži podařilo najít ve svém vlastním domě spoustu peněz. Přestože tam bydlel již několik let, rozhodl se najít majitele a vrátit je zpět. Jinak by se cítil špatně.

Spousta lidí touží po velkém finančním obnosu. Představují si, na co všechno by ho využili a jak by s ním naložili. A to ve všech směrech, například s výhrou v loterii nebo náhodným nálezem na ulici. U toho pak vznikají dohady. Vrátit ho zpět, nebo ho zatajovat a tvářit se, že o ničem nevíte? To je těžká otázka. Někdo na ni třeba ani nenajde odpověď, druhý by to zase nezvládl. Tlačilo by ho svědomí, a tak by vše do korunky vrátil zpět. Se stejnou myšlenkou si pohrával i nálezce v Utahu.

Truhla na půdě

Josh Ferrin se rozhodl, že se pustí do rozsáhlé rekonstrukce svého domu, ve kterém bydlel s rodinou už několik let. Jeho střecha už byla velmi špatná, a tak nezbývalo nic jiného než její výměna. Když se tedy společně s dětmi dostal na půdu a začali s vyklízením, objevili něco velmi nečekaného. Starou truhlu. Nejprve se do ní ani nemohli dostat, ale zajímalo je, co se v ní vlastně ukrývá. Odnesli ji do kuchyně a znovu se pokusili o její otevření. Když se jim to povedlo, zůstali v naprostém údivu.

Obrovský obnos peněz

Vykoukl na ně opravdový balík peněz. V truhle se nacházely samé bankovky a mince různé hodnoty. Když je spočítali, dostali se na částku kolem 45 tisíc dolarů (asi 972 000 korun). Joshe hned začala svírat těžká otázka – co teď s nimi vlastně udělat. Sám totiž věděl, že se zrovna nenachází v nejlepší finanční situaci a taková finanční injekce by mu náležitě pomohla. Bohužel měl opravdu vysoké dluhy i hypotéku, ale velmi ho tížilo svědomí. Nedovedl si představit, že by si měl všechny peníze nechat pro sebe.

Rozhodl se tedy najít jejich právoplatného majitele. Nebylo to nic lehkého, dům mu patřil už spoustu let. Nakonec se ale zadařilo. Starý pán pracoval léta na ministerstvu a schovával všechny peníze pro své děti a vnoučata. Když ho Josh našel, přiznal, že si myslel, že jsou jeho úspory už navždy ztraceny. Nakonec se s ním rozhodl o svůj majetek podělit a něco málo mu věnoval, aby mohl zaplatit alespoň část svých dluhů. Přiznal, že to považuje za opravdové gesto slušného chování.

Poselství pro budoucí generace

Sám muž řekl, že tímto gestem chtěl jít příkladem budoucím generacím a svým dětem, aby v životě hledaly hodnoty jinde. Přece jen peníze nejsou všechno. Prokázal svou čest a nakonec z toho vyšel nejlépe, jak mohl.

Zdroj: Virali

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]