Sousedé se smáli manželům, když kupovali starou garáž. Po pár měsících jim ale spadla čelist, je z ní domov snů

Fotografie: iStock

Pokud milujete přestavby, jistě se vám bude líbit i tato, která se manželům povedla. Ze začátku byli dokonce terčem posměchu a nyní jim sousedi skládají poklony.

V dnešní době je pro mnoho lidí levnější, když si koupí starší dům a vlastními silami si jej poté přestaví. Aby se však někdo mohl k takové akci odhodlat, musí mít zkušenosti a vědět, co má dělat nebo se musí vše postupně naučit. Naštěstí je v současnosti hodně návodů na internetu a lidé se mohou naučit to, co zrovna neumí, v pohodlí domova díky internetu. Tito manželé se rozhodli koupit starou garáž a přeměnit ji v něco, co od nich nikdo neočekával.

Přestavby starých budov

Když člověk umí opravovat různé věci, ušetří hodně financí, a navíc nemusí často kupovat nové věci, jelikož si je sám spraví. To samé se týká i starých budov, které mnoho lidí nechá opuštěných. Tyto budovy poté začnou chátrat a ztrácí hodnotu. Někteří lidé v nich však vidí potenciál, a navíc si dokáží hravě představit, jak takovou budovu zachránit.

Manželé koupili starou garáž

V dnešní době se staví hodně novostaveb a lidé se stěhují do nových domovů. Občas se ale vyplatí koukat i po něčem starším, co stačí pouze opravit a vylepšit. Tito manželé snili o vlastním bydlení a jednoho dne se rozhodli, že si koupí starou garáž v hrozném stavu a předělají ji. Michael jednoho dne přišel s tímto nápadem domů a jeho žena Julie s ním ihned souhlasila.

Okolí nechápalo jejich plány s garáží

Když se o koupi staré a zchátralé garáže dozvěděli příbuzní a přátelé, tak vůbec nechápali, co má Michael a Julie v úmyslu. Dalo by se říct, že kdyby o jejich plánu věděli dříve, určitě by jim to rozmlouvali. Manželský pár však moc dobře věděl, co mají dělat a stáli si za svým rozhodnutím.

Fotografie: Pexels

Stará garáž vyžadovala hodně oprav

Díky tomu, že garáž nebyla nijak drahá, tak neutratili manželé hodně peněz za její koupi. I když by si možná mnoho lidí myslelo, že manželé tuto garáž přestaví, plány manželů byli úplně jiné. Chvíli po koupi totiž nechali zchátralou garáž zbourat a na jejím místě se objevila velká a vysoká kovová konstrukce.

Vhodné využití místa

Předchozí garáž byla na vcelku malé ploše a manželé se tedy rozhodli, že budou muset zvolit vysokou stavbu. Nová budova má 3 podlaží a díky tomu mají manželé hodně prostoru pro bydlení. Aby vytvořili efekt velkého prostoru, zvolili panoramatická okna a celkově interiér domova udělali tak, aby působil hodně prostorně.

Do kuchyně využili hlavně bílou barvu a dřevěné doplňky. Tyto barvy a nábytek zajišťují, že kuchyň působí prostorně a svěže. Na střeše domu mají terasu, na níž mohou trávit veškerý volný čas a užívat si pobytu venku. Na terase nechybí ani vířivka a díky odhodlání si manželé splnili svůj sen o vlastním bydlení.

Zdroj: Novate

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*