Muž svépomocí postavil originální domek. Stačilo mu k tomu jen pár tisíc korun

Tato chaloupka se na první pohled jeví jako pohádková. Je to velice skromné obydlí, které je postavené z čistě přírodních materiálů a jeho stavba nestála více jak 150 dolarů. Pojďte s námi na fascinující exkurzi do tohoto malého a nenápadného, leč moderně vybaveného obydlí! Budete okouzlení.

Ekologická stavba uprostřed přírody

Autorem této pohádkové chaloupky je mladý farmář Michael Buck, který obydlí stavěl zhruba osm měsíců. Jako stavební materiál použil pouze ekologické suroviny, a to jíl, písek, slámu, vodu a půdu. Aby věděl, jak konstrukci domku postavit, studoval několik týdnů odborné knihy.

Střecha chalupy je vyrobena ze dřeva a pokrytá slámou. Okna jsou také velice šetrným způsobem řešená. K jejich skleněné výplni byla použitá čelní skla starých automobilů. Výsledek je famózní. Tento doslova hobití domek do okolní přírody dokonale zapadá.

Promyšlené detaily a dokonalý interiér

Mnoho lidí by si snad řeklo, že v takovém prostém obydlí musí být v zimě chladno, Michael ale tvrdí, že myslel i na tento fakt. Proto je celý prostor i strop izolován ovčí kůží, kterou muž vyzískal ze sousední farmy. Chaloupka je dokonce vybavená plynovým sporákem a troubou k pečení. K osvětlení jsou používány nejčastěji svíčky a baterie.

Přísun vody má obyvatel chalupy z místního potoka. Jako lednička skvěle poslouží prohlubeň v zemi vyhlížející jako malá studna, která se nachází jen pár kroků od domku. Toaleta je umístěna v samostatné kůlně, z které je výhled do širokého okolí.

Domek pro pracující ženu

Michael sice svými vlastními silami domek postavil a chvíli jej i obýval, nakonec se ale chaloupky vzdal a pronajímá ji za trochu mléka a smetany jedné pracující ženě z místní farmy.

Muž žije nedaleko pohádkové chaloupky v klasickém domku. Chtěl touto neobvyklou stavbou poukázat na to, že dům nemusí být nikterak drahý, pokud použijete ekologické materiály.

Doufá, že jeho výtvor se stane velkou inspirací především pro ty, kteří nechtějí dlouhá léta splácet drahou hypotéku a chtějí žít v souladu s přírodou. Původně farmář plánoval, že za dům neutratí ani dolar, avšak některé potřebnosti bylo nutné dokoupit. Především pak hřebíky. Mnoho přátel mu se stavbou hobitího domku i pomohlo a jejich jména jsou jako výraz díků vytesaná na zeď tohoto nezvyklého obydlí.

Fotografie: Michael BUck / Newsteam