7 bezva triků, jak v domácnosti využít pomocníka jménem voskový papír

Voskový papír má v domácnosti celkem pestré využití, přitom si ho většina pamatuje jako praktickou pomůcku používanou na poličky ve spíži či kuchyňské lince. Jakmile se voskový papír ušpinil, stačilo jej vyměnit za nový. Díky tomu jsme udržovali v kuchyňských skřínkách čisto. Pokud i vám stojí role voskového papíru někde v koutě, zpozorněte. Přinášíme vám bezva triky, jak tohoto pomocníka využít.

Čokoládové ozdoby

Chystáte se péct dort a máte v plánu ozdobit jej určitým nápisem nebo číslem? Pak asi víte, že tvořit nápis či jinou ozdobu přímo na dort je složité a ne vždy se to povede. Zkuste vytvořit nápis/ozdobu/číslo nejdříve na voskový papír a dejte čokoládu na půl hodiny do lednice. Na dort již můžete umístit hotovou ozdobu.

Vyčistí žehličku

Žehlička se dá vyčistit mnoha způsoby. Tak například, když budete horkou žehličkou přejíždět po čisté utěrce namočené do octové vody. Nebo také nastavit žehličku na mírnou teplotu a jezdit s ní sem a tam po voskovém papíru s vypnutým napařováním.

Do mikrovlnné trouby

Chcete si ohřát talíř s obědem, ale nemáte po ruce žádný poklop, který by zabránil prskání jídla po celé mikrovlnce? Jednoduše přikryjte pokrm voskovým papírem a stěny mikrovlnné trouby zůstanou čisté.

Dušení jídla

Chystáte se dusit maso nebo zeleninu a zjistili jste, že nemáte pokličku vhodné velikosti? Vystřihněte s papíru kolečko, připevněte na hrnec a doprostřed udělejte dírku. Jedná se o papíry určeny pro styk s potravinami, tudíž se nemusíte obávat zdravotní závadnosti.

Vyčistí chromové baterie

Na vodovodních bateriích a jiných chromových doplňcích zůstávají i po umytí zaschlé kapky, ale i otisky prstů, což nepůsobí zrovna hezky. Stačí, když si ustřihnete kus papíru, který několikrát přeložíte do malého obdélníčku a tím po uschnutí baterie přeleštíte.

Na zavírání vína

Zůstalo vám z návštěvy otevřené víno? Pak asi víte, že nacpat zpět korek bývá někdy potíž a ještě větší potíž pak korek vytáhnout. Stačí, když korek obalíte kouskem voskového papíru. Korek do hrdla půjde vložit snáze a snáze půjde také vytáhnout.

Zadrhávání uzávěru

Občas se stane, že uzávěr zadrhává a nejde zapnout či odepnout. I s tímto pomůže voskový papír. Stačí po uzávěru z obou stran přejet několikrát voskovým papírem a zip se bude opět otevírat a zavírat lehce.

Obrázky: bobsredmill, youtube