Šel s rodinou na hostinu v přímořském letovisku. Účtenka za večeři pro 5 lidí mu vytřela zrak

letovisko moře
Fotografie: Unsplash

Rodinné cestování se může prodražit. Konkrétní případy popisuje jeden uživatel Twitteru, který nedávno sdílel účtenku za rodinnou večeři ve vesnici u Baltského moře v Chałupech.

Smažená ryba s hranolky je chutný rituál, který doprovází mnoho výletů k moři. Zatímco někteří turisté volí úspornější možnosti, jako je stravování z domova, mnoho lidí míří na pobřeží s vědomím, že bude muset sáhnout hlouběji do kapsy. Nejinak tomu bylo i v případě turisty, který se rozhodl pozvat svou rodinu do jednoho z místních barů. Přestože byl připraven utratit spoustu peněz, obdržená účtenka ho zaskočila. Za jídlo očekával zcela jinou částku.

Překvapivý oběd u Baltského moře

Pětičlenná rodina si objednala smažený mořský jazyk, tresku, kambalu a k tomu hranolky a nápoje. Celá hostina pro 5 osob v Chałupech vyšla na 247,50 PLN (cca 1 300 Kč). Pro rodinu byla tato částka šokující a vzhledem k oblíbené turistické destinaci až příliš přijatelná. Názory na tato slova u příspěvku byly však kontroverzní. Někteří částku za jídlo považovali za skutečnou bombu, jiným to přišlo zase přijatelné, či dokonce příliš drahé.

Následně sdílel účtenku z kavárny

Stejný uživatel Twitteru sdílel další účtenku, tentokrát z kavárny v centru Gdaňsku. Ukázalo se, že útrata za zákusky a kávu se příliš neliší od ceny plnohodnotné večeře pro celou rodinu. Za 185 PLN (téměř 1 000 Kč) si muž koupil zmrzlinový dezert, tvarohový koláč, teplý jablečný koláč se zmrzlinou, melounovou limonádu a kávu s medem. Na jednu osobu celkem bohatá hostina, ale zdaleka se nevyrovná obědu pro pět lidí.

Vezměte své nejbližší a vyrazte do světa

Cestování má svou cenu. Je však důležité si pamatovat, že ať to stojí, co to stojí, nejvíce záleží na zkušenostech a vzpomínkách, které během cestování získáte. Ceny vás možná překvapí, ale to k dobrodružství během cestování rozhodně patří. Každý zážitek si totiž ponesete do konce života a nikdo vám ho nevezme, jelikož je jedinečný a stejným způsobem se už nikdy opakovat nebude.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]