Kreativní způsoby umlčení otravných spolucestujících v MHD

Fotografie: Unsplash

Někteří pasažéři v autobusech, trolejbusech a tramvajích dokážou pěkně znepříjemnit den. Pokud je chcete utišit, zkuste jednu z následujících metod.

Téměř každý člověk přepravující se hromadnou dopravou zažil hlučné a otravné spolucestující. S malými dětmi nebo zvířaty toho moc nenaděláte, ale běžní pasažéři mohou být snadno utišeni. Ať už hlasitě vyvolávají, pokřikují nebo se živě baví s přítelem, můžete jejich výlevy jednoduše eliminovat. Inspirovat se můžete u jiných duchapřítomných cestujících ze světa.

Fotografie: Unsplash

Bavte se také

Prvním tipem otravného pasažéra je člověk, který se „neslyší“ a má potřebu na svého známého mluvit pořádně nahlas. Rozumí mu tak nejen jeho přítel, ale také zbytek tramvaje. Jedním ze způsobů, jak tyto lidi umlčet, je začít spolu také komunikovat hlasitě. Pokud jste tedy nastoupili do MHD s přítelem, zkuste být hlučnější než otravný pár vedle vás.

Fotografie: Unsplash

Ti důvtipnější si uvědomí, že spolu mluví příliš nahlas, a lehce se utiší. Natvrdlejší jedinci vaši narážku nepochopí a nejspíše se budou bavit ještě hlasitěji nebo se postaví jen o dva metry vedle. Vaší poslední šancí se tak stává upozornit na hluk přímo. S takovými lidmi však často není rozumná řeč a vaše výlevy by měly asi stejný efekt jako házení hrachu o stěnu.

Odvážnější se přímo zapojí do hovoru

Dosti nepříjemné mohou být také hlasité hovory po telefonu. Spousta cestujících je přesvědčena o tom, že je při volání z MHD nebude slyšet, a proto do mobilu mluví hodně nahlas. Minutový hovor či rychlé vyřešení akutního problému pochopí pravděpodobně každý, ale dlouhé vyvolávání už může ostatní obtěžovat. Dosti originálně to vyřešila jedna rozčilená pasažérka.

Fotografie: Unsplash

Muž, který si k ní přistoupil, volal celých 15 minut, dokud ženě nedošla trpělivost. Vmísila se do jeho hovoru s přítelkyní, a donutila ho tak položit telefon. Zatímco muž vyprávěl o svém dni v práci a o tom, jak se na svou dívku bude večer těšit, naklonila se k němu žena a smyslně pronesla: „Broučku! Vrať se zpátky ke mně do postele.“ Avšak ne každý má na takovýto krok žaludek a jistí pasažéři by mohli reagovat přehnaně. Tento způsob vám tedy nedoporučujeme, pokud nemáte dostatek odvahy.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]