Omrzelá vás klasická dovolená? Podívejte se, kam se vydat na neobvyklou dovolenou

Klasická dovolená u moře už se vám omrzela, ale nevíte, co jiného byste mohli o prázdninách zažít? Máme pro vás pár tipů na neobvyklé zážitky po celém světe.

1. „Otrávená zahrada“

Již vstup do zahrady je lemovaný černou branou, která nahání strach nejenom svým vzezřením, ale také nápisem na dveřích, který hlásá „Tyhle květiny mohou zabíjet“. Vévodkyně Jane Pery ji založila v roce 2005 a od té doby se zde pěstují pouze jedovaté rostliny. Ty jsou tak extrémně jedovaté a toxické, že dokonce i několik lidí omdlelo pouze z dýchání jejich výparů.

2. Zámek Edinburgh ve Skotsku

Tenhle zámek je svědectvím, že středověké dějiny celé Británie stále žijí. Odjakživa zde sídlila skotská šlechta a následně zámek sloužil také jako základna pro britskou armádu. Přesvědčte se sami o strašidelných faktech jako jsou „stínové postavy“ či náhlé výkyvy teplot, jež zmiňují návštěvníci tohoto hradu.

3. „Haloweenská jízda“

Transylvánie je velice známé místo v Rumunsku. Pro mnohé je tohle místo nejstrašidelnější díky pověstem o hraběti Drákulovi. Na základě těchto strašidelných pověstí zde byla vytvořena Haloweenská stezka, která zahrnuje i rákulovo místo narození – citadelu Sighisoara. Nehledě na to, kolik zábavy si můžete užít přes den, ta opravdová zábava zde začíná vždy až po půlnoci, kdy všechno tajemné ožívá.

4. Festival velbloudů v Mongolsku

Hlavním znakem Mongolska je nejenom jeho divočina, ale také velbloudi. Těm je věnován dokonce celý festival, který se každoročně koná v rozsáhlé poušti Gobi. Můžete zde ochutnat tradiční mongolské jídlo, poslechnout si hudbu, zúčastnit se přehlídky kostýmů, zatancovat si a samozřejmě fandit na velbloudích zápasech.

Tak kam se letos vydáte vy? Je velice složité si vybrat, ale věříme, že si s přáteli užijete spoustu zábavy a neuvěřitelných zážitků.

Obrázky: banter.fun