Žena obětovala veškerý svůj volný čas rodině. Neměla čas na sebe ani své záliby. V pětapadesáti letech si uvědomila, že musí udělat změnu

Fotografie: Pixabay

Někdy člověku přijde, že se ani nenadál a najednou slaví padesáté narozeniny. A mnohdy může přijít pocit, že si život ani pořádně neužil.

Eliška před pár lety začala přemýšlet nad svým životem a zjistila, že od té doby, co se z ní stala maminka, už vůbec nežila pro sebe, ale spíš pro ně. Nedokázala si vzpomenout, kdy si naposledy udělala radost, nebo jela někam, kam chtěla ona a ne její děti. A měla pocit, že její život utekl jako voda. Rozhodla se s tím něco udělat. Podělila se o svůj příběh.

Máma tří dětí

Moje děti mi vždy důvěřovaly. Mám tři děti, dva kluky a jednu holku. Nejmladší syn se mi narodil ve 37 letech, mezi dětmi byl velký věkový rozdíl. Uvědomila jsem si, že jsem celý život pracovala a vlastně vůbec neutrácela za sebe. Více peněz jsem utratila za své děti, domácnost, zahradu nebo třeba auto. Nikam jsem necestovala a ani nechodila, prostě jsem na to neměla čas a v tu dobu mi to nevadilo.

Fotografie: Pixabay

Před dětmi měla krásný život

Ještě před tím, než jsem poznala svého manžela, jsem pořád někam cestovala, milovala jsem to. Můj manžel nebyl špatný, nekouřil, nepil a všechno dělal pro rodinu. Když mi bylo 55 let, přišla jsem na to, že tohle není ten život, který jsem si přála žít.

Děti už byly dospělé, a manžel měl koníčka, který mu zabíral většinu času. Staral se o tři lovecké psy a neustále jen běhal po lese. Milovala jsem kočky, ale kvůli nim jsem si nemohla pořídit ani jednu.

Fotografie: Pixabay

Udělala jsem radikální řešení

Před šesti lety jsem šla do důchodu a řekla jsem manželovi, že se chci dát rozvést. Řekla jsem mu, že mu nechám byt, garáž, auto, nábytek, psy a veškeré lovecké potřeby, jen jsem chtěla, aby mi dal dvoupokojový byt, že nic jiného nechci. A on souhlasil, zamilovanost je fuč a děti už jsou dost velké na to, aby to pochopily.

Fotografie: Pixabay

V listopadu jsem se do svého nového bytu přestěhovala. Pořídila jsem si dvě kočky a každý rok jezdím minimálně dvakrát k moři a užívám si svého života tak, jak ještě nikdy. Nikdy toho nezačnu litovat.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]