Podzim udeřil – je nejvyšší čas odjet za teplem!

Podzimní čas se nám představuje v celé své nevyzpytatelné kráse. Teploty se střídají, ale zdaleka již nepatří k nejteplejším. Rána jsou čím dál tím chladnější, déšť střídá zase jenom déšť, trápí nás mlhy i mnohem kratší dny. Spousta lidí se s nízkými teplotami smiřuje opravdu těžko.

Chybí jim hřejivé letní měsíce, teplé doteky sluníčka, modrá obloha i energie, kterou jim příznivé počasí dopřává. Z tohoto důvodu se většina z nich rozhodne odjet na dovolenou. Ačkoli prázdninové měsíce nám dávno daly sbohem, nikde není psáno, že se na dovolenou nesmí odjet v polovině října. Inu – když nám u nás není teplo dopřáno, proč si za ním neodjet či neodletět?

Země, nad kterou slunce nezapadá

Kdo touží po písečných plážích ukrytých v malebných zákoutích, nespoutaných skalách, vynikající kuchyni a historických skvostech, měl by navštívit Španělsko. Tato země má pořád co nabídnout. Nemusíte se bát, že jen v letních měsících se umí blýsknout ve své největší kráse. Naopak. Romantické uličky přímo vybízí k návštěvě, kde mohou nezadané ženy narazit na svého španělského prince. Španělsko je úžasná země, která se pyšní svou temperamentností, ulicemi, které vibrují ladnými zvuky kytar a klapotem kastanět a především provoněnou historií, jenž nabízí nespočet nádherných objevů i pro ty, kteří sem zavítají úplně poprvé.

Oblast, která tvoří „špičku boty“ Itálie

Převážně hornaté území, které je ze tří světových stran omývané mořem, nabízí svým návštěvníkům příjemné chvíle v samotné „špičce“ Itálie. Čisté, písčité pláže, které se zbarvují do zlatavých barev patří mezi nejkrásnější pláže vůbec. Moře je zde průzračné a krásně čisté. Ptáte se, které místo vám nabízí nerušený klid, vyhřáté moře a příznivé ceny?  Kalábrie je jedna z nejkrásnějších částí Itálie, která láká k návštěvě i v tomto období. Centrem Kalábrie je malebné městečko Tropea, jehož návštěvu byste si rozhodně neměli nechat ujít. Projděte se ve večerních hodinách krásnými uličkami tohoto města, nasajte jeho vůni a atmosféru a věřte, že se do Kalábrie budete chtít vracet.

Ostrov, který zaujme nejen svým tvarem

Slyšeli jste již o ostrově, který svým tvarem připomíná plaze či krokodýla bez hlavy? Měli jste již tu možnost poznat taje a krásy tohoto úžasného území? Kypr svým návštěvníkům nabízí nádherné pláže a památky, které jsou zachovalé a lákají k prohlédnutí. Kdo touží po jemném, horkém písku, měl by Kypr navštívit. Nabízí totiž mnohem víc, než jen excelentní pláže plné nejrůznějších aktivit a využití, ale také úžasnou atmosféru, typickou vůni a příjemné lidi.

Fotografie publikována se svolenímMoggara12 Photography/FreeDigitalPhotos.net

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]