3leté dítě si vzalo deketor kovů a šlo na pole za domem. Našlo tento raritní poklad v hodnotě 4 000 000 Kč

detekce kovu
Fotografie: Pixabay

Tříletý James Hyatt měl skvělou zkušenost při svém prvním hledání kovů na dovolené se svým otcem a dědečkem v anglickém Essexu. Našel vzácný zlatý medailonek 4 milionové hodnoty.

„Píp, píp, píp“, zavolal James, aby informoval otce o detektoru kovů. Když James a jeho otec uslyšeli charakteristické pípání, začali vzrušením kopat. Jamesův otec neměl zvláště žádné očekávání narozdíl od jeho malého syna. Nikdy totiž nemohli očekávat, že najdou medailon z počátku 16. století, v době Jindřicha VIII., který by podle BBC mohl patřit králi.

Odborná analýza vzácného šperku

Při bližším zkoumání odborníci potvrdili, že působivý šperk dříve sloužil k nošení relikvií a rychle byl prohlášen za cenný poklad. To znamenalo, že výhry budou rozděleny mezi Jamese a majitele pozemku. Jamesův otec Jason řekl, že byl synovým objevem „uchvácen“. Řekl, že za 15 let hledání pokladů na detektoru kovů nikdy nenašel nic tak zvláštního.

Vzrušení ze skutečného pokladu

„James byl neuvěřitelně vzrušený, když si uvědomil, že našel skutečný poklad. Můj syn je jedním z nejšťastnějších lidí vůbec. Pokud jdeme k lékaři, položí ruku z boku pohovky a rozevře dlaň s prstenem“, řekl hrdý tatínek. Dělá to kvůli tomu, že cítí určitou ochranu před hrozícím nebezpečím, které lékaři mnohdy vyvolávají. Takové nebezpečí dokonce ani nemusí pociťovat jen děti, ale i dospělí, kteří se při určitém lékařském zákroku provázejí myšlenkami nebo nosí tyto ochranné talismany.

detektor kovů
Fotografie: Pixabay

Babička si na bazaru vyhlédla pohovku „zdarma za odvoz“. Doma v ní nečekaně nalezla 791 820 Kč

Podrobnosti o drahocenném pokladu

Poklad vážil 8,68 gramů a byl ze 73 procent zlata a měl rytinu Panny Marie držící kříž. Na zadní straně medailonu je rytina pěti krvácejících srdcí, která obsahuje panel, jenž nelze otevřít. Přestože je tento malý panel uzavřený, britské muzeum se domnívá, že byl pravděpodobně navržen tak, aby obsahoval relikvii.

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]