Dovolená v Itálii – země mnoha tváří

Dovolená v Itálii patří mezi ty nejoblíbenější nejen v letním období. Je to právě Itálie, která lze označit za zemi mnoha tváří. Nabízí příjemnou relaxaci na zlatých písečných plážích, turistiku, ale i lyžování na horách, kulturní zážitek a prastará města s historickými památkami, významné osobnosti minulosti i dneška, proslulou kuchyni a elegantní módu. Právě pro tuto pestrost a cenově dostupné ubytování je tato země rájem turistů.

Zaměříte-li se na různé destinace pozorněji, můžete si vybrat lokalitu, která nejlépe vystihuje vaše požadavky. Ve všech letoviscích si během letních dnů přijdou na své vodní živlové, ale i plážoví nadšenci, kteří jen tak leží a plně si užívají duševní odpočinek. Vydat se však můžete i na prohlídku památek, jež zde zůstaly po starověké římské či kartaginské říši.

Sen všech nenapravitelných romantiků

Nenapravitelným romantikům zaručeně učaruje Kalábrie, milovníkům lázeňských procedur a cachtání se v termálních pramenech vezme dech Ischia. Sicílii mohou navštívit ti, kteří by rádi stanuli tváří v tvář kráteru slavné Etny. Zapomenout nesmíme ani na Sardinii nebo Capri, které okouzlí každého. Hrajete-li si již s myšlenkou na vydařenou letní dovolenou, začněte sledovat místa, která vás zajímají nejvíce. Pak už stačí číhat na vhodnou nabídku. Najděte si last minute v Itálii a ušetřete si tak značné množství financí.

Co si sebou vzít na dovolenou

Už se možná vidíte na pláži, cítíte vlahý závan moře, slyšíte šplouchání vln. Na chvíli se vraťte opět na zem. Aby byla dovolená skutečně vydařená, je vhodné si předem udělat seznam věcí, které si budete chtít vzít sebou. Je nám jasné, že stylové dámské trička nesmí chybět. V prvé řadě však pamatujte na všechny doklady, platební karty a lékárničku. Od dokladů si pořiďte kopie a pošlete si je na email. Tento krok v případě ztráty či odcizení oceníte.

Dále pak naskládejte na hromádku veškerou techniku, jako jsou fotoaparát, kamera, nabíječka, MP3, náhradní baterie apod. Od věci není i malé šitíčko. Neméně důležitá je ochranná kosmetika a doplňky: sluneční brýle, klobouček. Následně se zaměřte na zábavu ve formě knížky, časopisu, karet, šnorchl, ploutve. Jakmile tohle vše máte připraveno, přejděte k oblečení, kde samozřejmě nesmí chybět nádherné dámské šaty, pro romantické večerní posezení u sklenky dobrého vína.

Obrázek: pixabay.com