Nevšední dovolená v Chorvatsku s pořádnou dávkou kreativity – víte, jak si ji užít?

Nebaví vás líné polehávání na plážích a nudné chytání bronzu? Lezou vám krkem pobytové dovolené s allinclusive programem, jejichž jediným důsledkem je návrat do rodné domoviny s pěti kily navíc a prázdnou peněženkou? Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli kladně, nepřestávejte číst následující řádky, na kterých vám poradíme, jak si užít netradiční dovolenou s notným nádechem kreativity a hromadou nezapomenutelných zážitků v jedné z nejoblíbenějších destinací – Chorvatsku.

Péče o dobytek a výroba domácího sýru

Vskutku netradiční zážitky vás čekají, rozhodnete-li se pro dovolenou na malém ostrůvku Sušac. Zde se nachází pouhá jedna ubytovací kapacita, kterou je místní maják. Na ostrově bydlí zhruba dvě desítky stálých obyvatel, kteří vás v případě zájmu zasvětí do tajů a krás tohoto ostrova. Během svého pobytu zjistíte, že uhlídat stádo skotu není ani trochu jednoduché a výroba domácího sýra také nepatří k procházkám růžovou zahradou. Odměnou vám budou romantické zážitky a řada nezapomenutelných vzpomínek.

Dovolená ve stylu Robinsona

Nevšední romantické chvilky si můžete užít také díky dovolené v některé z robinzonád, které se nacházejí v oblíbené Bašce Vodě, na ostrově Brač či Bol. Majitelé skromných apartmánů a vilek vám předají klíče, seznámí vás se základními činnostmi okolo domu a na celou dobu pobytu vás nemilosrdně opustí. Následně je jen na vás, jak si poradíte s místními podmínkami a jak kreativní ve svém snažení budete. Nutno zmínit, že robinzonády bývají zpravidla umístěny v opuštěných lokalitách, které nejsou obyčejným turistům přístupné. Na druhou stranu skýtají žádoucí soukromí, přenádherné scenerie i bohatý podmořský život.

Zúčastněte se oslav, veletrhů nebo festivalů

Pokud Chorvatsko navštívíte během měsíců července a srpna, můžete se na mnohých místech setkat s celou řadou oslav, veletrhů a festivalů, jež jsou zde každoročně pořádány. Přidejte se do víru veselí a netradičních zážitků a odvezte si odsud nezapomenutelné zážitky i nové zkušenosti!

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]