V Chorvatsku byl slečnou Bárou nalezen záhadný dopis v láhvi. To, co se v něm píše, mění celou aktuální situaci

Vzrušující objev se podařilo najít rodině z Chorvatska. Při procházce po pláži si žena všimla skleněné láhve. Bližší prozkoumání ukázalo, že je v ní dopis.

Rodina z chorvatského Varaždínu nečekala, co je ten den na procházce čeká. Na ostrově Pág našli vyplavenou láhev se vzkazem. A nebyl tam jen jeden. Obsah láhve nafotili a umístili na sociální sítě. Teď doufají, že autorky dopisu se podaří vypátrat. Zjistilo se pouze to, že ženy jsou z Polska a podepsaly se pouze křestními jmény.

Dopis byl z roku 2015

Barbara Lazarová byla opravdu napnutá, když otevřela vyplavenou láhev. K jejímu zklamání byl však vzkaz napsán v jazyce, kterému nerozuměla. Dva listy vytržené ze sešitu a hustě popsané. Když však dopisy nafotila a dala na Facebook, alespoň se dozvěděla, že dopisy jsou psány v polštině. Psaly je dvě dívky Marysia a Monika.

Dopis byl datován 31. července 2015. Napsaly ho tedy před více než sedmi lety. Slibovaly, že se chtějí obě na stejné místo v průběhu dalších let znovu vrátit. Pěly chválu na krásy tohoto ostrova a těšily se, jak si tu budou zase jednou užívat při opalování krásné moře. To však ještě nebylo vše a ukázalo se, že náhody snad neexistují.

Marysia se o tři roky později vrátila

V láhvi byl totiž ještě druhý vzkaz, který psala Marysia. Ten byl datován roku 2018. A jak sama vysvětlila. Na ostrov se znovu vrátila, tentokrát bez Moniky. Jaké muselo být její překvapení, když našla láhev a objevila v ní tři roky starou zprávu. „To jsme zase my, myslím já. Monika tu se mnou bohužel není. Ale jednoho dne sem určitě přijedeme zase spolu, píše Marysia v novém vzkazu,“ a hází láhev znovu do moře.

dopis z lahve

Ta čeká další více než čtyři roky, než ji 31. prosince objeví Barbara se svou rodinou. Marysia také v dopise popsala, co se za poslední tři roky stalo. „Vlastně jsme se nezměnily (hloupost je stále vysoká). Vše, co děláme, je, že rosteme, dospíváme, zařizujeme si život a plánujeme. Co z toho všeho vzejde? Nevím. Ale jsem si jistá, že to zvládneme.“ Z jejich slov lze usuzovat, že děvčatům může být kolem dvaceti let.

Po autorkách dopisu se stále pátrá

Barbara doufá, že se díky sociálním sítím podaří dívky najít a že se dozví, že jejich láhev byla nedávno objevena. Její příspěvek však zatím nemá mnoho sdílení. Snad si jej všimne více lidí a začne se šířit. Pak by byla velká šance na to, dívky vypátrat a dozvědět se, jak na objevení svých vzkazů budou reagovat.

I když vzkazy v lahvích evokují spíše romantiku a očekáváme, že v nich najdeme různé láskyplné nebo pozdravné vzkazy, původně dopisy v lahvích sloužily úplně jiným účelům. Historicky první láhev měl do moře hodit řecký filozof Theophrastos a to už v roce 310 př.n.l. Chtěl si ověřit teorii, že se do Středozemního moře vlévá mocný Atlantský oceán. Zda se mu to podařilo už však jasné není.

láhev na pláži

Za vlády královny Alžběty I. byl dokonce ustanoven královský otvírač vyplavených lahví, jako zcela nová profese. Existovalo totiž podezření, že si v lahvích posílají tajně vzkazy špióni a zločinné živly, kteří operují proti jejímu království. Kdokoliv jiný by tak vyplavenou láhev otevřel, měl být podle jejího zákona popraven.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*