Nejpopulárnější podzimní nápoje, které si můžete doma připravit sami

Každé roční období má své nezaměnitelné kouzlo. Podzim je úžasný, i když ne vždy je počasí zcela přívětivé. Někdy nás to táhne ven a jindy nás to přišpendlí doma a přemýšlíme, co dělat, kdy je venku sychravo.

Na podzim se dá toho dělat spousty. Od háčkování, malování, šití, pletení, vyrábění dekorací, přes sledování filmů, dokumentů po čtení knížek nebo si povídání s rodinou a přáteli, jako tomu bývalo za starých dobrých časů. K takovému povídání je vhodné připravit občerstvení a horký nápoj, který zahřeje na těle i duši. A pokud jste zrovna sami, pusťte si třeba příjemnou hudbu a nápoj si připravte také. Přinášíme vám několik tipů na oblíbené podzimní nápoje. Najdete mezi nimi varianty s alkoholem i bez něj.

Horký jablíčkový nápoj

Potřebovat budete buď 100 % jablečný džus anebo čerstvou šťávu z jablíček. Dále pak vodu, čaj, skořici, hřebíček a plátky pomeranče. Uvařte si vodu a nechte v ní chvíli vyluhovat čaj (může být černý, skořicový, jablkový). Do čaje pak přilijte jablečný džus 1:1 a dolaďte hřebíčkem a skořicí – nechte prohřát na plotně a nalijte do hrníčků či skleniček. Vhoďte plátek pomeranče a hotovo.

Horká čokoláda s vínem

Víno a čokoláda je skvělá kombinace navozující pocit klidu a pohody. Nehovoře o tom, že chuťové pohárky zažijí orgasmus. V kastrůlku roztopte čokoládu a postupujte úplně stejně, jako při přípravě horké čokolády. Nakonec však vmíchejte ještě i červené víno. Celá příprava se dá zjednodušit tím, že si koupíte kvalitní horkou čokoládu v prášku a zalijete horkou vodou – víno si pak dolijete do skleničky/hrníčku v množství, které sami uznáte za vhodné.

Ovocný čaj s vínem

U vína ještě zůstaneme. Jedná se o velmi chutný horký nápoj, který si určitě zamilujete už jen pro jeho snadnou přípravu. Připravte si váš oblíbený (ideálně sypaný) ovocný čaj. Výtečný je višňový, ale může to být i jiný. Přislaďte si, jak jste zvyklí. V hrníčku si však nechte místo, protože do plna dolijete hrníček vínem. Množství záleží na vás.

Pomerančový punč se zázvorem

Na přípravu tohoto nápoje budete potřebovat 200 ml vody, 1 sáček čaje (nebo lžičku sypaného), kousek zázvoru (tak 2 cm), 800 ml pomerančového džusu nebo čerstvě vymačkané pomeranče, 4 lžíce medu, pomeranč (přijde nakrájet na plátky), citronovou trávu (bude sloužit k míchání nápoje).

Vodu přiveďte k varu a nechte vyluhovat čaj a zázvor nakrájený na tenké plátečky. Poté sceďte, přilijte pomerančovou šťávu a celé přiveďte k varu, přidejte med a promíchejte. Nalijte do skleniček a přidejte plátek pomeranče. Citronová tráva bude sloužit jako míchátko.

Obrázek: pixabay.com