K výrobě šikovných dekorací můžete použít kolíčky na prádlo

Dřevěné kolíčky na prádlo zná patrně každý a každý je má doma, pokud nevlastní barevné plastové. Ale i ty je možné použít k výrobě dekorací. Nicméně dřevěné jsou pro výrobu dekorací lepší a pěknější.

Dekorace z dřevěných kolíčků mají spoustu výhod. Jednak jde o přírodní materiál, který se hodí do jakkoliv laděného interiéru, a pak se s nimi také lépe pracuje. Zatoužíte-li však po pestrobarevné dekoraci, můžete ty dřevěné nabarvit anebo použít zmiňované plastové kolíčky. Už vás nebudeme zbytečně napínat a jdeme na to…

DIY květináč č.1

Patrně si budete chtít s příchodem jara ozdobit okenní parapety nějakými pokojovými rostlinkami. Nemusíte hned kupovat okrasné a finančně nákladné květináče. Stačí vám plechovka, lepidlo, kolíčky. Kolíčky nejdříve zbavíte středových pružinek (z jednoho kolíčku tak budete mít dvě dřívka), poté si očistíte plechovku či jinou vhodnou nádobu (ze spodní strany udělejte dírku, kudy může voda odtékat) a jednotlivé kolíčky na ní nalepíte. Můžete dále ještě ozdobit provázkem apod.

DIY květináč č.2

U této verze nebudete sundávat středové pružinky, ale použijete rovnou celé kolíčky. Ty jednoduše připevníte na nízkou plechovku (třeba od tuňáka). Stačí vám tedy jen plechovka a kolíčky.

Podložka na stůl

Podložka na stůl chrání před položením horkého hrnce či jiného nádobí přímo na stůl, také před potřísněním ubrusu. Kolíčky zbavené středových pružinek budete k sobě jeden po druhém slepovat, až vytvoříte kruh.

Věšák

Na výrobu tohoto jednoduchého věšáku budete potřebovat desku, kolíčky, lepidlo a případně barvu. Kolíčky jednoduše přilepíte v požadovaném množství na desku, kterou pak zavěsíte na stěnu nebo dveře. 

Kolíčky můžete prakticky využít na výrobu čehokoliv, co vás napadne. Svícen, klobouček lustru, lampa, ozdobný rám fotorámečku či zrcadla, stojan na ubrousky, dekorativní věneček, stojan na tužky, ozdobný držák na drobnosti a mnoho dalšího.

Obrázek: blogmujer, icreativeideas, jermapic