Vyrobte si originální dekoraci z cementu na vaši zahradu svépomocí a za hubičku

Jestli ve vás dříme duše kreativce, můžete se projevit během tvorby této nezvyklé a velice zajímavé dekorace na zahradu, do které je možné vsadit jakékoliv okrasné rostliny. Její výroba nezabere mnoho času a není nijak složitá. Zapojte fantazii a pusťte se do tvoření.

Jaký materiál budete potřebovat na vytvoření dekorace?

Než se pustíte do práce, připravte si následující:

  • plastovou pevnou síťovinu o výšce asi 50 až 60 centimetrů a délce zhruba metr a půl až dva metry
  • ostré nůžky
  • cement a vodu
  • písek

Dále budete ještě potřebovat pevnější a rozměrnější plachtu, kousek pevné šindele, půdu na rostliny, libovolné květiny a ochranné rukavice.

Jak postupovat při přípravě dekorace?

Nejprve si nastřihněte plastovou síťovinu do tvaru, jaký chcete ve výsledku mít. My jsme zvolili kaskádovitý. Pak si vyberte místo, kde budete tvořit a umístěte na něj síťovinu do spirály. Poté si nasaďte rukavice a na plachtě vypracujte z cementu a vody pevnou hmotu, z které budete tvořit větší „kameny“.

Ty postupně vrstvěte na sebe kolem plastové síťoviny. Nakonec nechte dobře zaschnout do druhého dne. Další den vyjměte síťovinu a přemístěte dekoraci na kousek pevné šindele, která je vysypaná pískem s půdou. Následně obsypejte i vnitřní část spirály z cementových kamenů.

Zasadit do středu dekorace i okolo ní lze jakékoliv rostliny. Pokud budete chtít kameny vylepšit, můžete je rovněž natřít zajímavými barvami. Předtím ale vždy použijte bílý nátěr, aby pak požadovaný odstín vyniknul.

Tipy na závěr

Nemusíte se však omezit pouze na tvar avizovaných kamenů. Obkládat síťovinu můžete například i nepravidelnými tvary, koulemi a podobně. Je to zkrátka jen na vaší představivosti. Plastovou síťovinu lze taktéž vytvarovat nejen do spirály, ale i do čtverce, nebo kruhu. Z jednotlivých cementových kamenů je možné udělat rovněž originální květináč, když je pokladete těsně vedle sebe i na dno.

Fotografie: Yandex

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]