Místo toho aby prázdné lahve skončily v koši, využijte je na výrobu originálních dekorací

Fotografie: Getty Images

Mnoho lidí prázdné lahve od alkoholických nápojů vyhazuje do tříděného odpadu. Tyto nádoby však lze využít velice originálním způsobem. Poradíme vám, jak si interiér bytu vyzdobit, aniž byste za to utratili nevídané částky. Stačí zapojit jen trochu té fantazie a najít si chvíli času na tvoření.

Kreativní tipy na výrobu originálních doplňků do bytu z lahví

Nyní si pojďme říct, jak prázdné lahve od alkoholu využít:

  • Vytvořte závěsné vázy: Postačí vám k tomu jen pár dřevěných hladkých desek, kovové obruby, šrouby a prázdné vymyté lahve. Výsledek je fantastický. Klidně můžete barvy lahví kombinovat a vytvořit tak skutečně pestrou výzdobu.
  • Originální foto rámeček všechny nadchne: pokud máte doma široké lahve od whisky nebo rumu, můžete je po důkladném vymytí a vysušení použít jako dokonalé foto rámečky. Dovnitř nasypte jemné oblázky, kamínky, mušle, nebo písek a vsaďte do hmoty vybranou fotografii. Tak se na ní rozhodně nebude prášit.
  • Ozdobné lahve pro veselou party: ještě velmi kreativní lidé, kteří rádi malují? Pak si můžete vyrobit veselé lahve s různými motivy. Stačí si pořídit barvy na sklo a nádoby dle fantazie pomalovat. Na Vánoce do takovýchto skvělých kousků třeba nalijete domácí vaječný koňak.
  • Vázy s dekorativnímu vzory: z prázdných lahví lze vytvořit i ojedinělé vázy na květiny. Můžete je pomalovat, oblepit novinami, nebo přestříkat zářivými spreji.
  • Levný rozprašovač: utrácíte nevídané částky za speciální rozprašovače? Pakliže máte prázdnou lahev, tak nemusíte. Stačí ji pečlivě vymýt a nasadit na hrdlo plastový aplikátor.

Další skvělé tipy, které zkrášlí váš domov

Kromě jiného můžete z prázdných lahví vytvořit kouzelné svícny a dekorace na Vánoce. Nádoby očištěné od etiket přestříkáte speciálními spreji a máte hotovo.

Kutilové se zase mohou pustit do výroby dokonalého krmítka pro ptáčky. Lahev od destilátu vymyjete, naplníte semínky, připevníte k dřevěné budce a opeřenci budou štěstím bez sebe z hodů, které jim připravíte.

Ze skleněných lahví od Coca coly je pak možné vyrobit i excelentní sklenice na nápoje. Stačí vzít řezačku na sklo, odříznout hrdlo, zahladit povrch a je to.

A v neposlední řadě lze zhotovit z lahví od rumu úžasné petrolejové lampy.

K tomu potřebujete sehnat samozřejmě knot, petrolej, a potom už to chce jen trochu té trpělivosti a zručnosti k vytouženému výsledku.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]