Vyrobte si jednoduše svépomocí police na zahradu z použitých dřevěných přepravek

Docházejí vám doma úložné prostory a potřebovali byste další police? Snadno si je vyrobíte, často z věcí, co jsou na vyhození. Letní sezóna je spojená i se sklizní ovoce a zeleniny. Pokud si tyto produkty kupujete v obchodě, jistě jste doma nastřádali několik jednorázových dřevěných přepravek, které lze velmi prakticky využít. A to například tak, že si z nich postavíte patrovou polici, jež umožní uskladnit všemožné předměty.

Perfektně se bude tento nový kus nábytku hodit i na zahradu k uložení nářadí, nebo zahradnického náčiní. Jak tedy postupovat při výrobě? Je to velice jednoduché a proces zvládne i méně zkušený kutil.

Jaký materiál budete potřebovat k zhotovení dřevěné police?

Než se pustíte do práce, připravte si:

  • 4 až 5 dřevěných přepravek (měly by být z pevných kusů dřeva)
  • 4 stejně dlouhé dřevěné latě.
  • vrtačku a vruty
  • barvu vhodnou na dřevo, případně lak a mořidlo

Jak postupovat při výrobě police?

Nejprve je nutné, abyste si s pomocí čtyř stejně dlouhých dřevěných latí zhotovili základní konstrukci police. To uděláte tak, že si odměříte na spodní části identické rozměry, které budou tvořit 4 podnožky a přivrtáte k latím pomocí vrtačky první přepravku.

Na vrchní část pak připevníte také jednu. Získáte jakýsi polotovar police. Následně je nutné vložit do střední části zbylé dvě až tři dřevěné přepravky. Volte dostatečnou vzdálenost od jednotlivých přihrádek, aby byly dobře dostupné. Až učiníte všechny tyto kroky, vaše police bude téměř hotová.

Závěrečné úpravy dřevěné police

Povrch dřevěné police můžete natřít oblíbenými barvami, tak nový kus nábytku skvěle oživíte. Vhodné je aplikovat na dřevo i bezbarvý lak, pokud polici budete používat na zahradě. Tento produkt vzhled police jednoznačně vylepší a pomůže mimo jiné udržet dřevěný materiál v kondici. V případě, že nebudete na dřevo používat žádné barvy, je možné jej namořit mořidlem a posléze nalakovat. Zachováte a podpoříte tak jeho přírodní ráz.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]