Vyrobit originální koberec lze i bez háčkování, pletení nebo šití

Koberec nemusíte jenom kupovat. Lze si ho také vyrobit. A to po mocí jedné z nejjednodušších metod, které jenom existují. Zapomeňte na to, že byste se museli učit plést, háčkovat, nebo že by bylo nutné učit se jiné techniky. Nic z toho nebude nutné. Proto tuto výrobu zvládne i naprostý začátečník. A nejenom, že daný koberec bude výrazně levnější a kvalitnější než z obchodu. Bude i podstatně hezčí.

Co budete potřebovat?

Na koberec, který si vyrobíte postačí jenom pár zcela běžných věcí. Základem jsou samozřejmě silné příze v různých barevných variantách. Potom už vám postačí jenom nůžky, tavicí silikonová pistole a poměrně neobvyklé věci. Tou je dřevěná tyčka, kterých budete potřebovat celkem pět. A všechny musí mít stejný tvar a také stejnou délku.

Začněte namotávat příze

Žádné pletení, žádné háčkování, ale jenom namotávání příze na jednotlivé dřevěné tyčky. Pamatujte, že v tomto kroku už dáváte koberci výsledný vzhled. Mějte jasno jak o barvách, tak i o tom, jak velkou plochu budou zabírat. A potom už stačí přízi jednoduše namotávat na jednotlivé dřevěné tyčky. A to vždy jednu za druhou.

Umístěte na podložku

Když je obmotáno všech pět tyček, můžete je umístit na podložku. Zde potřebujete silikonovou pistoli, jelikož tyčku, tedy přízi, co je na ní přilepíte k podložce po celé její délce. Toto je nesmírně důležité. Stejně postupujte u všech jednotlivých tyček a ty dejte těsně vedle sebe.

Vezměte nůžky a stříhejte

Když jsou tyčky s přízí na svých místech a silikon zatuhnul, můžete vzít nůžky a začíst stříhat. Namotanou přízi po celé délce dřevěné tyčky rozstřihněte. A dřevěnou tyčku vyjměte. Stejně postupujte i u dalších. V tu chvíli máte vytvořených prvních pár centimetrů vašeho koberce. Snadné, že ano?

Postupujte stále stejně

Nyní už stačí postupovat stejným způsobem stále dále. Tedy namotat přízi na tyčku, tu nalepit k podložce a potom rozstřihnout. Takto postupujte do doby, dokud váš originální a unikátní koberec nebude hotový. Jak vidíte, postup jeho přípravy je velmi jednoduchý a zvládne ho každý. A jeho vzhled? Zde platí jediné pravidlo – fantazii se meze rozhodně nekladou.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]