Žena vzala prázdnou PET lahev a přeměnila ji na praktický organizér do domácnosti

Hromadí se vám v domácnosti velké pětilitrové lahve s vodou a nevíte co s nimi? A zároveň potřebujete organizér? Rozhodně je nemusíte vyhazovat hned do tříděného odpadu s plasty. Pokud zapojíte svou fantazii a budete trpěliví, můžete si z tohoto materiálu vyrobit velmi praktický organizér do domácnosti. A nikdo zcela jistě nepozná, že se původně jednalo o lahev na vodu.

Co potřebujete k zhotovení praktického organizéru?

Před zahájením transformace lahve v organizér si připravte:

  • ostrý nožík a nůžky
  • silné lepidlo na všechny druhy materiálů
  • dostatečně velký kus látky tenčí a silnější
  • 5 litrovou lahev od vody

Také se neobejdete bez 2 kousků silného provazu a horkovzdušné pistole s lepidlem.

Jak postupovat při výrobě organizéru?

Nejdříve pomocí ostrého nožíku odřízněte vršek lahve. Pak si k ruce vezměte silnější a slabší látku a položte je na sebe, odměřte si dle obvodu lahve, kolik materiálu budete potřebovat a odstřihněte požadovaný rozměr nůžkami.

Vrchní část látky bude delší než ta spodní. Měla by zejména na okrajích alespoň o dva centimetry přesahovat spodní látku.

Na spodní silnější látku natřete lepidlo a slepte ji s tenčí látkou. Nechte zaschnout. Mezitím vlepte pomocí horkovzdušné pistole do vnitřní části kousek látky a následně obalte dvěma spojenými vrstvami látky vnější obvod lahve.

Váš organizér tedy získává pomalu a jistě konečný vzhled. Na závěr zbývá dokončit úchyty ze silného provazu. Pomocí nůžek na vrchní části lahve vytvořte 2 a 2 otvory naproti sobě a jimi protáhněte konce provazu. Částečně také přilepte úchyty lepidlem z horkovzdušné pistole a nechte zaschnout. A jste v cíli.

Do organizéru můžete umístit například potřeby v koupelně, nebo je možné ho využít na uskladnění ponožek, či různých drobností v domácnosti. Pakliže pletete, organizér se bude perfektně hodit na pletací jehlice a smotky vlny a příze. Je jen na vás, jak jej použijete. Fantazii se meze zkrátka nekladou.

Fotografie: Mostrando ComoseFaz

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]