Vyrobte si originální květinové dekorace do domácnosti

Daroval vám někdo neuvěřitelně krásnou kytku k nějaké příležitosti, ale po pár dnech se její krása a půvab začíná vytrácet? Rozhodně nemusí tato parádnice skončit v odpadkovém koši. Můžete ji ještě využít a vyrobit z ní úžasnou květinovou dekoraci.

Květinové dekorace vypadají úžasně a sluší každému interiéru. Navíc mohou provonět domácnost, pokud přidáte i aromatické bylinky. Dokonce i některé kytky ještě po usušení příjemně voní. Co vše lze z takové kytice vytvořit?

Květinový věnec

Květinový věnec může zdobit okno, stůl, dveře, stěnu nebo jej lze zavěsit ze stropu či lustru. Na jeho výrobu budete potřebovat vázací drát, korpus, tavnou pistoli a někdy i provázek. Do věnečku můžete vázat jak bylinky, tak i šípky, šišky, žaludy a sušené květy. Úžasně voní levandule, skořice, badyán.

Provoňte domov díky potpourri

Vyrobit potpourri (tedy misku plnou voňavých kvítků a koření) není složité. Potřebovat budete okvětní lístky, šípky, šišky, kůru ze stromů i citrusových plodů. Smíchejte vše, co chcete dát do misky a zakápněte éterickým olejem v oblíbené vůni. Krásně naaranžovanou voňavou misku umístěte dle libosti.

Závěsná větev

S procházky si přineste větev, kterou hodláte pro tento účel použít. Zavěste ji ke stropu a přivažte na ní usušené kytky. Proplést můžete i LED světýlka, ozdoba bude o to zajímavější. Oceníte v interiéru zařízeném ve venkovském stylu.

Plovoucí kvítky a svíčky

Vezměte nějakou průhlednou (skleněnou) nádobu a nalijte do ní vodu. Na dno můžete umístit i barevné kamínky či skleněné oblázky, korálky, mušličky apod. Na hladinu rozmístěte plovoucí svíčky a sušené kvítky. Do vody můžete přidat i dvě kapky esenciálního oleje. Nejenže získáte úžasnou dekoraci, odpudíte tak i nepříjemný hmyz.

Květinová klec

Klícky dnes dostanete koupit v prodejně s dekoracemi, ale i v květinářství. Místo ptáčka do ní jen umístíte květiny. Ať už čerstvé nebo sušené. Je to úžasná dekorace jak do interiéru, tak na terasu, balkon či zahradu.

Fotografie: Pixabay