Užitečné rostliny, které vám v domácnosti zaručeně nesmí chybět! Máte je doma i vy?

Pokud máte doma některou z těchto domácích rostlin, máte doma hotový poklad, o kterém jste ani možná nevěděli. Obklopuje nás příroda s rostlinami a živočichy a díky tomu, že na planetě žijeme všichni společně, můžeme najít tu správnou rovnováhu. Pokud by na světě neexistovali živočichové a rostliny, nemohl by zde žít ani člověk.

Celá řada z nás využívat rostliny k různým účelům – zdobí si jimi domovy, využívá je pro léčbu některých druhů nemocí, používá je pro přípravu pokrmů. To jsou důvody, proč je lidé považují za skutečné dary přírody.

Atmosféra domova, kterou rostliny dotvářejí, velmi dobře odráží naši osobnost. Proto je zásadní, abychom měli náš domov nejen čistý, ale i hezky upravený. Díky tomu se zde budeme cítit dobře.

Je něco, co nám může pomoci vyčistit náš domov od škodlivých látek, které se nacházejí ve vzduchu? Samozřejmě, jsou to některé druhy rostlin.

Africká sedmikráska

Tato rostlina ozdobí váš domov krásně barevnými květy a navíc ničí škodlivý trichlorethylen.

Zelenec

Tato rostlinka vypadá jako obyčejná a jednoduchá dekorace. Nicméně pokud ji máte doma, máte velkého pomocníka. Její dlouhé listy jsou ideálním pomocníkem při odstraňování benzenu či oxidu uhelnatého. Tato rostlinka dokonale vyčistí vaše domácí ovzduší.

Azalka

Květina, která nabízí nádherné a bohaté květy a zároveň vám vzduch vyčistí od formaldehydu, který se uvolňuje z koberců, nábytku a překližky.

Břečťan

Rostlinka, která nepotřebuje mnoho světla a je ideální pro pohlcování benzenu, oxidu uhelnatého, formaldehydu a trichlorethylenu. Je dobrým pomocníkem pro odstraňování některých druhů alergenů, mezi něž patří například plísně.

Dracena

Tato palmička roste pomalu, ale vyplatí se počkat, neboť zbaví naše okolí xylenu, trichlorethylenu a formaldehydu. Pokud si ji pořídíte, potřebuje ke svému životu dostatek prostoru a místo s mírným slunečním světlem.

Obrázky: pixabay